Firma SPC Gear ogłosiła wypuszczenie na rynek nowego fotelu gamingowego SPC Gear SR600 dedykowanego najbardziej wymagającym graczom. Jest to fotel kubełkowy, co oznacza, że kształtem nawiązuje do foteli zamieszczonych w samochodach wyścigowych.

Podnosi to nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim zapewnia właściwe podparcie w kluczowych odcinkach kręgosłupa. Komfort codziennego użytkowania zapewniają wysokiej jakości tworzywa — obicie skórzane PU lub materiałowe w serii „F” — jak również wyjątkowo szeroki zakres regulacji oparcia, siedziska i podłokietników 4D. Jak twierdzi firma:

Priorytetem przy projektowaniu fotela SPC Gear SR600 był wysoki komfort i ergonomia codziennego użytkowania. Ciało osoby siedzącej jest zawsze wygodnie podparte w kluczowych miejscach — zarówno w wysokim i wyprofilowanym oparciu, jak i w szerokim siedzisku. W ich wnętrzu zastosowano wytrzymałą, tłoczoną na zimno piankę, która nawet po dłuższej sesji wraca do swojego oryginalnego kształtu. Właściwa pozycja siedząca nie byłaby możliwa do uzyskania bez specjalnie wyprofilowanych poduszek: po jednej na odcinek szyjny oraz lędźwiowy — z możliwością regulacji na wysokość. Obydwie wykonane z wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu (tzw. „memory foam”).

A skoro jesteśmy już przy kwestii komfortu, to warto wspomnieć, że fotel SPC Gear SR600 wyposażony został w regulowane w szerokim zakresie oparcie: od pozycji pionowej 90⁰ do niemalże leżącej 170⁰. Dopasowanie do własnych potrzeb oferuje także siedzisko, które dzięki zaawansowanemu mechanizmowi MultiLock  można ustawić w jednym z pięciu pozycji. Dzięki temu fotel spełni swe zadanie zarówno podczas dłuższej rozgrywki online, jak i pracy biurowej.

Mechanizm wsparty jest na siłowniku najwyższej, czwartej klasy, który przewidziany jest do 150 kg statycznego obciążenia. Konstrukcja fotela SR600 przewidziana jest dla osób do 120 kg, co uwzględnia również dynamikę siadania (chwilowo znacznie większy nacisk).

Model SPC Gear SR600 będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: klasycznym czarnym oraz drapieżnym czarno-czerwonym, a przewidywana cena wynosi 1099 zł. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem to w niedługim czasie na stronie pojawi się nasza recenzja.