O tym nowym miejscu ulokowanym w Japońskim Universal Studios mogliśmy usłyszeć już w 2017 roku. Na ich oficjalnym kanale w serwisie Youtube, pojawił się wtedy film zapowiadający tą niezwykłą tematyczną strefę:Nie wiedzieliśmy wtedy jak to mogłoby wyglądać. 3 lata później, do sieci wyciekły zdjęcia zrobione z lotu ptaka oraz amatorski filmik nagrany z oddali. Materiały te ukazywały omawiany park rozrywki w trakcie budowy.
Jak widać, miejsce wygląda bardzo imponująco. Wygląda na to, że deweloperzy postarali się o najmniejsze szczegóły w odwzorowaniu poziomów znanych nam z serii gier Mario. Mimo, że w lipcu widać było, że prace są już na wykończeniu, to odzewu zarówno ze strony Nintendo jak i Universal Studios (które siedzibę ma w Osace) nie było przez długi czas. Spowodowane było to światową pandemią koronawirusa, która zmusiła deweloperów do przesunięcia daty otwarcia, które początkowo miało mieć miejsce w to lato.

Jednak wczoraj w nocy, Nintendo przerwało milczenie i ogłosiło, że otwarcie parku Super Nintendo World oficjalnie odbędzie się już wiosną 2021 roku. Konkretnej daty, ani nawet przybliżonego miesiąca nie podano, za to w facebookowym poście załączono wizualizacje niektórych miejsc, które już za niedługo będą mogli odwiedzić Japończycy oraz turyści z innych krajów.


Na grafikach widzimy sklep, w którym goście parku będą mogli zakupić gadżety i ubrania w tematyce serii gier Mario. Poza tym, na wizualizacjach widoczna jest również kawiarnia, w której między innymi będzie można kupić naleśniki w kształcie czapek Mario i Luigiego czy też utrzymane w tej samej tematyce kolorowe napoje. Te dwie lokacje będą otworzone już w przyszłym tygodniu, dokładnie 16 października. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii.