W serwisie YouTube pewien użytkownik o nazwie Gary Whitta prowadzi na swoim kanale talk show tworzony w popularnej grze Nintendo - Animal Crossing: New Horizons o nazwie ,,Animal Talking". Bywały u niego bardzo popularne osobistości takie jak na przykład Brie Larson czy Selena Gomez. W ostatnim odcinku internetowego show mogliśmy zobaczyć Phila Spencera - szefa firmy Xbox.W rozmowie z prowadzącym, Spencer przyznał, że jego firmie nie zależy na tym, aby sprzedawać więcej swoich nowych konsol niż konkurencyjna firma Sony. Obie firmy za niedługo wypuszczą na rynek konsolę nowej generacji. Według szefa Xboxa, coś zupełnie innego jest ważniejsze niż ilość sprzedanych konsol. Mówił, że większą uwagę warto skupić na tym, jak będzie sobie radził cały gamingowy system kształtowany przez jego firmę. A oto dokładna wypowiedź Phila Spencera:


Gdyby to było naszym celem, nie wydawalibyśmy naszych gier na PC. Nie dawalibyśmy ich na Xbox One, nie robilibyśmy usługi xCloud i nie pozwalali ludziom grać w gry na ich smartfonach. Przejmowanie się tym, ile konsol sprzedam ja, a ile sprzeda inna firma to nie jest nasze podejście.


W rozmowie widać, że Phil jest bardzo dumny z osiągnięć firmy. Możliwe też, że wypowiedział się w ten sposób, bo zna prognozy analityków mówiące, że nowe PlayStation 5 będzie sprzedawać się o wiele lepiej niż Xbox Series X. Nic jednak nie jest jeszcze pewne, jak na razie nie znamy tak naprawdę zbyt wiele szczegółów dotyczących obydwu konsol. Nie znamy nawet daty ich wydania ani dokładnych cen, więc domysły analityków mogą się jeszcze zmienić.