W ostatnich latach ze studia BioWare odeszło wiele ważnych pracowników, którzy byli powiązani z największymi projektami firmy. Wczoraj pojawiła się kolejna smutna wiadomość. Okazało się, że ze studia odeszły kolejne dwie kluczowe osoby.

Laura Mielie, dyrektorka generalna BioWare, wydała oświadczenie, w którym informuje, że Casey Hudson, który pełnił funkcję menadżera generalnego oraz Mark Darrah, który był jednym z dwóch producentów wykonawczych gier z serii Dragon Age, odchodzą ze studia po wieloletniej współpracy.

We wpisie ogłosiła również, że Christian Dailey, który niedawno opuścił szeregi Blizzarda, dołączył do BioWare i to on dalej pokieruje projektem Dragon Age. Wspomniała też, że Mass Effect: The Legendary Edition nadal jest w produkcji (Hudson był również twórcą serii Mass Effect).Na koniec wspomniała, że obecnie trwają poszukiwania następcy Hudsona na stanowisko menadżera generalnego. Sami pracownicy również napisali kilka słów od siebie. Oświadczenie Marka Darraha znajdziecie pod tym linkiem, a Casey’a Hudsona tutaj.

Zarówno Darrah, jak i Hudson nie podają konkretnej przyczyny opuszczenia studia. Powiedzieli jedynie, że chcą w życiu czegoś innego i dlatego chcą pójść w nieco innym kierunku w swojej karierze. Dobrą wiadomością jest jednak to, że prace nad Dragon Age 4 oraz Mass Effect 5 nie zostaną przerwane. Zmienią się jedynie osoby, które trzymają pieczę nad tymi projektami. Mark Darrah uspokaja jednak, że ,,Dragon Age będzie w dobrych rękach’’.