Jakiś czas temu CD Projekt RED doszedł do porozumienia z Andrzejem Sapkowskim i Polacy nadal mogą tworzyć nowe produkty w oparciu o sagę jego autorstwa. Chociaż priorytetem studia jest aktualnie Cyberpunk 2077, Adam Kiciński niejednokrotnie wspominał, że wiedźmińskie uniwersum będzie rozwijane i poszerzane o kolejne produkty.

Właśnie poznaliśmy efekt tych zapowiedzi, gdyż CD Projekt RED ogłosił nawiązanie współpracy z wydawnictwem GO ON BOARD, na mocy której powstanie nowa gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat. A dokładniej rzecz biorąc, za jej przygotowanie odpowiada Łukasz Woźniak, autor takich planszówek jak Valhalla czy Tytani.


Nowa gra trafi do sprzedaży w kwietniu 2022 r, w języku polskim oraz angielskim(prowadzone są rozmowy na temat innych lokalizacji) i będzie przeznaczona dla 2-5 osób. W maju tego roku wystartuje zbiórka na platformach zagramw.to oraz Kickstarter, dzięki czemu społeczność graczy będzie miała realny wpływ na zawartość, jak i historie jakie pojawią się w grze.

Akcja została umiejscowiona na wiele lat przed przygodami Geralta z Rivii, dlatego gracze wcielą się w młodych adeptów jednej z pięciu  szkół wiedźmińskich — Szkoły Wilka, Żmii, Kota, Niedźwiedzia lub Gryfa. Wyruszając w niezwykłą podróż przez Kontynent, będą podejmować szereg trudnych decyzji, wypełniać zadania, walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem.