Wiedźmin: Stary Świat został zapowiedziany i chociaż na jego premierę będzie trzeba poczekać do przyszłego roku to twórcy z Go On Board postanowili nie zwlekać i już teraz ujawnili szczegółowe informacje na temat rozgrywki.

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Oprócz tego twórcy zapowiadają, że istotnym elementem będzie eksploracja świata. Dlatego przygotowują szereg aktywności o różnym czasie wykonania, tak aby można było spędzić z grą chwile, jak i kilka godzin.Wiedźmin: Stary Świat zostanie wydany w dwóch wersjach: podstawowej i deluxe, lecz aktualnie nie ujawniono czym będą się różnić. Można jednak przypuszczać, że różnicą będzie ilość dostępnych zadań, gdyż uczestnicy kampanii crowdfundingowej, która ruszy w maju będą mogli współtworzyć grę podrzucając swoje pomysły i sugestie, więc może i doczekamy się zadań przygotowanych przez fanów.