Mike Morhaime to jeden z założycieli Blizzarda. Przedsiębiorstwa, które wyprodukowało wiele popularnych produkcji, takich jak na przykład serie World of Warcraft, Diablo czy StarCraft. Na corocznym wydarzeniu BlizzCon w 2018 roku, ogłosił on swoje odejście z jego wieloletniej pracy. Kiedy wszyscy myśleli, że Mike skończył już z grami, ten postanowił nas zaskoczyć.

W Blizzardzie ostatecznie został do kwietnia ubiegłego roku, a wczoraj ogłosił, że rozpoczyna on nowy projekt wraz z innymi byłymi pracownikami Blizzarda. W jego nowej firmie o nazwie Dreamhaven, będą współpracować między innymi: Jason Chayes (wiodący producent StarCraft 2 i producent wykonawczy Heartstone), Ben Thompson (dyrektor kreatywny Heartstone), Alan Dabiri (kierownik projektu Heroes of The Storm) oraz Chris Sigaty (producent wykonawczy Hearthstone, Starcraft 2, Heroes of the Storm i producent wykonawczy oryginalnego Warcrafta 3). Jest to zaledwie tylko kilka nazwisk ze wszystkich byłych pracowników Blizzarda, którzy będą pracować w nowo stworzonej firmie.

Dreamhaven zajmie się produkcją nowych gier komputerowych. Zostały zapowiedziane dwa tytuły, nad którymi prace już się rozpoczęły. Nowa firma będzie dostarczać niezbędne pieniądze dla deweloperskich firm, które będą z nimi współpracować. Pierwsze takie dwie firmy zajmują się już pierwszymi wspomnianymi produkcjami, a ich nazwy to Moonshot oraz Secret Door.