Jedną z takich imprez było Tokyo Game Show 2020, o którym do tej pory niewiele było wiadomo. Dzisiaj spółka Computer Entertainment Supplier ogłosiła, że wirtualna odsłona wydarzenia Tokyo Game Show odbywać się będzie w terminie od 23 do 27 września 2020 roku.


Źródło: Komunikat prasowy

Stowarzyszenie Computer Entertainment Supplier ogłasza, że Tokyo Game Show 2020 Online będzie trwać 5 dni, zaczynając od 23  września (środa) do 27 września (niedziela). Wydarzenie odbędzie się na oficjalnej stronie internetowej i jest zastępstwem za anulowane, Tokyo Game Show 2020 zaplanowane pierwotnie na wrzesień tego roku w Makuhari Messe. Zgłoszenia dla wystawców rozpoczną się od 25 czerwca 2020 roku”.

Twórcy gier będą mieli okazję zaprezentować swoje produkcje podczas internetowych transmisji. Wydarzenie ma być podzielone na kilka bloków: program główny, indywidualny dla dużych producentów, turnieje e-sportowe oraz prezentację niezależnych deweloperów. Praktycznie całe Tokyo Game Show będzie dostępne dla wszystkich, zupełnie za darmo. Wyjątkiem będą spotkania biznesowe dla producentów, deweloperów i wydawców, na których będą mieli możliwość nawiązać nowe kontakty oraz wspólną współpracę. 

Twórcy gier wciąż mogą ubiegać się o prezentację swoich produkcji, wypełniając formularz dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: Oficjalna strona, komunikat prasowy