Jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ AOC do tej pory słynęło jedynie z produkcji monitorów, a okazuje się, że od teraz firma wkracza także na rynek akcesoriów dla graczy. Pierwszymi produktami należącymi do tej kategorii, są dwa modele zestawów słuchawkowych - GH200 i GH300.

Pomimo tego, że są bliźniaczo podobne, zostały wyposażone w różne złącza i oferują inne funkcjonalności. Jedyne co łączy obydwa modele poza podobną stylistyką to fakt, że są to słuchawki wokół uszne zamknięte o takiej samej konstrukcji. 

Zestaw GH200 jest konstrukcją stereo z 4-polowym złączem jack 3,5 mm, odpinanym mikrofonem i przejściówką Y na dwa 3-polowe złącza jack 3,5 mm w zestawie.
Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu i niskiej impedancji na poziomie 32 ohmów słuchawki są w pełni kompatybilne z komputerami, konsolami PlayStation i Xbox, a także bez problemu będą mogły działać podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej czy smartfona.

Jeśli chodzi o wygląd, GH200 są konstrukcją bardzo stonowaną, nie będą się rzucać w oczy nawet podczas profesjonalnych wideokonferencji.
Droższy i bardziej efektowny model, GH300 jest podobną konstrukcją wyposażoną w ten sam zestaw podzespołów, ale posiada inne złącze i co za tym idzie, oferuje trochę inną funkcjonalność.

Za pośrednictwem portu USB-A słuchawki podłączone do komputera są w stanie emulować dźwięk 7.1 oraz korzystać z podświetlenia RGB, oferującego świecenie w kilku trybach. Ponadto, końcówka odpinanego mikrofonu posiada czerwoną diodę, która sygnalizuje jego wyciszenie.
Jak zapewnia producent, dźwięk przestrzenny zaimplementowany w tym modelu korzystnie wpływa na immersję w grach, a nawet potrafi zapewnić przewagę w grach sieciowych. Ponadto, GH300 wyróżnia się wyglądem, a czerwone wstawki w całej zewnętrznej powłoce zdradzają, że jest to produkt kierowany do graczy.
Obydwa zestawy słuchawkowe są konstrukcją wokół uszną zamkniętą, wyposażoną w nauszniki z eko skóry, co umożliwi odcięcie się od dźwięków otoczenia i maksymalne skupienie na rozgrywce. Oprócz tego, zarówno GH200 jak i GH300 posiadają zamontowany na stałe, dwumetrowy przewód w oplocie.

To wszystko brzmi, jakby wspomniane wyżej słuchawki były całkiem drogie. Jednak wszystko wskazuje na to, że są to rozsądne zestawy w rozsądnej cenie.

Jak podaje producent, sugerowana cena detaliczna AOC GH200 wynosi 189 złotych, a dla modelu GH300 jest to 249 złotych. Słuchawki zostaną wprowadzone do sprzedaży w maju tego roku.