O okularach od firmy Apple słyszy się już od dawna. Ostatnio pojawia się dużo przecieków dotyczących Apple Glass. Jednym z nich jest patent, który gigant zgłosił jako wniosek patentowy. Mimo to możliwe jest, że funkcja ostatecznie nie trafi na urządzenie, ale gdyby tak się jednak stało, Apple mógłby zrewolucjonizować sposoby ochrony prywatności.

Wspomniany patent opisuje wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do tego, by tylko użytkownik swojego iPad’a lub iPhone’a mógł widzieć co znajduje się na jego ekranie. Jak konkretnie ta funkcja by działała? Użytkownik mógłby w każdej chwili włączyć tryb prywatności w ustawieniach swojego urządzenia, który miałby wyłączać całkowicie wyświetlacz, zostawiając tylko czujnik interfejsu dotykowego. Uzyskana wizja ma nie różnić się od tego co normalnie widzielibyśmy na zwykłym ekranie, przez co użytkownik powinien odczuwać taki sam komfort obsługi tabletu czy smartphone’a jak bez okularów. Osoby obok człowieka używającego tej funkcji zobaczyłby jedynie pusty ekran.
Okulary zapowiadają się na bardzo inteligenty i innowacyjny gadżet. Niestety możliwe jest, że zanim ujrzymy jego oficjalną wersję minie jeszcze parę lat.

źródło: tabletowo.pl