Razer Book 13 to najnowszy, wydajny laptop od firmy Razer stworzony z myślą o przebojowych i śmiałych przedsiębiorcach gotowych na podjęcie każdego zlecenia. Stworzony został z pojedynczego bloku aluminium, dzięki czemu jest wytrzymały i mobilny, a anodowane wykończenie daje mu dodatkową ochronę przed zarysowaniami. W sprzedaży dostępne są dwie wersje urządzenia - z dotykowym i nie dotykowym ekranem.

Jego waga to mniej niż 1,4 kg, a grubość wynosi zaledwie 15,16 mm. Klawiatura podświetlana jest systemem Chroma RGB, dzięki czemu każdy klawisz można oddzielnie personalizować. Jego ekran położony jest pośród cieniutkich ramek o przekątnej 13,4’’, a sam ekran ma 13 cala.Po bokach klawiatury znajdują się dwa głośniki wspierane przez technologię inteligentnego wzmacniacza, dostrojonych za pomocą technologii THX® Spatial, która zapewnia bogaty dźwięk w 360 stopniach. W górnej części ekranu znajduje się kamera internetowa HD z układem 4 mikrofonów i ze wsparciem dla Windows Hello.

Wewnątrz dwóch wariatów laptopa znajdziemy najnowszy procesor 11. generacji firmy Intel - Core i5 lub Core i7, który przy wykorzystaniu technologii Intel Turbo Boost osiąga taktowanie do 4,7 GHz. Został on wyposażony w komorę parową, która ogranicza emisję ciepła i hałasu. W Razer Book 13 znajdziemy również kartę graficzną Iris Xe i nawet do 16GB pamięci RAM. Laptop ma również do 512GB niesamowicie szybkiej pamięci masowej SSD.Laptop posiada dwa porty Thunderbolt 4 (USB-C), port USB-A 3.2 Gen 2, port combo 3,5 mm i pełnowymiarowe złącze HDMI 2.0 i dodatkowo gniazdo kart microSD. Razer Book 13 jest także wyposażony w kartę bezprzewodową Intel Wi-Fi 6 AX 201 z najnowszymi protokołami bezprzewodowymi, w tym Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1.

Obydwa laptopy – Razer Book 13 Intel Core i5 oraz i7 będą dostępne jeszcze w listopadzie 2020 roku. Więcej informacji o produktach znajdziecie tutaj.