W sieci pojawił się pierwszy spot reklamowy Playstation 5. Zapewne był to falstart ze strony węgierskiego oddziału Sony. Oczywiście ową reklamę szybko usunięto, lecz internauci zdążyli ją zarchiwizować i udostępnić ponownie w sieci. Tak jak to uczynił między innymi analityk Daniel Ahmad na Twitterze

"Witajcie w świecie, w którym możecie poczuć więcej, dostrzec dźwięk i poczuć opór pod palcami. Witajcie w nowym świecie imersji" - Tymi słowami wita nas narratorka spotu  reklamowego w nawiązaniu do jednych z najważniejszych funkcji PS5. Jak wiadomo, nowe pady od konsoli Sony o nazwie Dual Sense mają sporo nowości zarówno pod kątem designu wizualnego jak i funkcjonalnego. Włodarze z Japonii zapewniają, w porównaniu do poprzednich generacji pada pod znakiem Dual Shock, to Dual Sense ma dawać więcej odczuć zarówno punktowych jak i zależnych od konkretnej akcji w świecie gry lub rodzaju powierzchni, po której będziemy się poruszać.

A teraz spójrzcie na materiał zamieszczony poniżej.Premiera konsoli planowana jest jeszcze w tym roku, lecz na tę chwilę nieznana jest dokładna data. Spekulacje, jakie się pojawiły mówią, że konsola zawita do nas pod koniec listopada. Startowe tytuły konsoli, o których już wiadomo to: 

  • Spider-Man Miles Morales
  • Horizon Forbidden West
  • Gran Turismo 7
  • Demon Souls Remake

Zakończenie spotu reklamowego zwieńczają następujące słowa narratorki "Play has no limits", które zastąpiły dawniej używane " For the Player" 

Źródło: www.eurogamer.pl , twitter