Przedwczoraj mieliśmy prezentację nowych kart graficznych od Nvidia RTX 3080, a już dziś pojawił się film na kanale YouTube Nvidia pokazujący moc tego potwora. Film przedstawia porównanie 2 generacji RTX 2080 Ti oraz 3080 w 4K na maksymalnych nastawach graficznych. Powiem Wam, że robi piorunujące wrażenie. Patrząc przez pryzmat kosztów kart referencyjnych, to przyrost klatek jest imponujący względem poprzedniej generacji, należy jednak pamiętać, że jest to test na jednej grze. Warto poczekać jeszcze trochę na więcej testów, a jeśli stosunek przyrostu klatek się utrzyma w innych tytułach, to Nvidia będzie miała ładny start w nowej generacji sprzętu.

Konkurencja w postaci AMD będzie musiała się nieźle postarać, żeby zawalczyć z Zielonymi w segmencie kart konsumenckich, gdzie mieli ostatnio dobre rezultaty poprzez stosunek ceny do jakości. Lecz w tym wypadku Nvidia pokazała, na co ją stać w przeciwieństwie do poprzedniej generacji gdzie ceny kart potrafiły być wysokie.
Ilość FPS, jaka jest wyświetlana na ekranie, nie spada poniżej 100, utrzymując średnio poziom 130 FPS, co w przypadku tej rozdzielczości robi wrażenie. Gdzie w przypadku 2080 Ti klatki utrzymywały się na poziomie około 90 FPS.