Właśnie trwają targi CES, podczas których firmy i najwięksi producenci technologii na świecie mogą ogłosić nowinki sprzętowe oraz swoje plany na rozwój urządzeń. Jednym z takich podmiotów jest LG, które postanowiło ogłosić bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników usług oferujących granie w chmurze.

Jak w oficjalnym komunikacie potwierdziła korporacja, jeszcze w 2021 roku na nowe telewizory zawita natywne wsparcie dla Google Stadia. Mniej oficjalnie, na indywidualnej konferencji prasowej, producent ogłosił wsparcie również dla innej usługi — GeForce Now.

Natywne wsparcie na pewno będzie obejmować nowe modele, oraz ubiegłoroczne z systemami WebOS. Niewykluczone, że zagrać będziemy mogli także na innych, nieco starszych telewizorach tej marki wspierających system producenta.
Wszystko będzie odbywało się w taki sposób, że użytkownik zainteresowany grą w chmurze będzie musiał pobrać odpowiednią aplikację z wewnętrznego cyfrowego sklepu z aplikacjami LG.

Nowa funkcjonalność telewizorów LG będzie dostępna w późnym 2021 roku. Przy okazji, producent zapowiedział również dużą aktualizację wspomnianego systemu WebOS — zostanie usprawniony interfejs oraz rozszerzone wsparcie dla innych urządzeń i akcesoriów, przeznaczonych do standardowych telewizorów z Android TV.