Jak wiadomo, dobry mikrofon jest podstawą w pracy streamera czy youtubera. W związku z tym, że w ostatnich latach branże te bardzo się rozwinęły, zwiększył się również popyt na tego typu urządzenia. Nie od dziś też wiadomo, że gracze uwielbiają podświetlenie RGB w swoim sprzęcie. HyperX – jedna z najpopularniejszych marek tworzących mikrofony postanowiło to wykorzystać.

W ten sposób zrodził się pomysł na stworzenie nowej odsłony bardzo popularnego mikrofonu HyperX QuadCast, który jest czarno-czerwony. Model z dopisanym ,,S’’ na końcu wyróżnia się przede wszystkim właśnie wyglądem. Nowy model został wyposażony w obecność diod RGB z dynamicznymi efektami świetlnymi (16 777 216 kolorów). Dodatkowo będzie można nimi sterować za pomocą specjalnego oprogramowania, które będzie można pobrać.
QuadCast S posiada filtr szumów, uchwyt przeciwwstrząsowy oraz guzik, dzięki któremu można szybko wyciszać lub włączać głos. Posiada również 4 typy kierunkowości dwukierunkowy, stereofoniczny, kardioidalny oraz wielokierunkowy. Urządzenie posiada też wejście na słuchawki. Częstotliwość próbkowania Quadcast S wynosi 48 kHz, pasmo przenoszenia w zakresie 20 Hz-20 kHz, a czułość na poziomie -36dBPosiada przewód długości 3 metrów. Sam mikrofon waży 254 gramy, a jego zawieszenie i statyw 360 gramów, co daje nam razem 710 gramów wagi całego urządzenia. Mikrofon kompatybilny jest z systemem Windows, Mac oraz konsolami PlayStation. Dodatkowo, otrzyma on certyfikaty takich programów do rozmów jak Discord czy TeamSpeak.

HyperX QuadCast S można już zamawiać za 179,99 euro, czyli około 820 złotych. Jak widać, jest on dość drogi. Nie zapominajmy jednak, że jego poprzednik również nie kosztuje mało. Za zwykły QuadCast musimy zapłacić gdzieś w okolicy 600-700 złotych.