Firma iiyama ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowego modelu do oferty - G-Master G2740QSU-B1 Black Hawk. Jest to 27-calowy monitor w formacie 16:9 z matrycą wykonaną w technologii IPS o natywnej rozdzielczości QHD (2560 × 1440).

Dzięki zastosowanemu panelowi, sprzęt powinien zapewnić szerokie kąty widzenia, nasycone i precyzyjnie odwzorowane kolory oraz 100% pokrycie przestrzeni sRGB. 
Monitor jest kierowany dla graczy, nie dziwi więc czas reakcji, który wynosi 1 ms (MPRT) przy częstotliwości odświeżania 75 Hz. Gdyby wysoka rozdzielczość nie wystarczyła, producent zapewnia dodatkowe opcje poprawy ostrości obrazu dzięki funkcji OverDrive.
Gracze docenią również zastosowanie technologii AMD FreeSync, która pozwoli na rozgrywkę pozbawioną efektu rozrywania i ucinania obrazu, za pomocą synchronizacji częstotliwości odświeżania z liczbą klatek na sekundę generowanych przez kartę graficzną odbywającą się bez odczuwalnej straty w wydajności.

Omawiany monitor oferuje również funkcję Black Tuner, wyostrzającą szczegóły w zacienionych obszarach, którą docenią szczególnie gracze e-sportowych produkcji takich jak CS:GO. Ponadto, w menu znajdziemy kilka predefiniowanych profili poświęconych najpopularniejszym grom.
Sprzęt wyposażono w solidną plastikową podstawę z możliwością regulacji kąta nachylenia ekranu i dżojstik do sterowania menu ekranowym. Tylny panel zaoferuje takie złącza jak HDMI, DisplayPort, audio jack 3,5 mm oraz 2 x USB.
Sugerowana cena detaliczna monitora G-Master G2740QSU-B1 Black Hawk wynosi 1189 zł.