Producent PlayStation 5 udostępnił oficjalne wytyczne dotyczące wsparcia urządzeń przeznaczonych do poprzedniego sprzętu, PlayStation 4. Dla spokoju ducha wszystkich graczy informujemy od razu, że wsparcie będą mieć licencjonowane kierownice, kontrolery do symulatorów lotów, tradycyjne dżojstiki, a także inne kompatybilne sprzęty. 


Źródło: ar12gaming.com


Niestety, z użyciem DualShock 4 (kontrolera PlayStation 4) lub tradycyjnych dżojstików zagramy jedynie w tytuły wspierające technologię wstecznej kompatybilności. Jest to zaskakujące, zważywszy na fakt, że konkurencyjny Xbox Series X zaoferuje pełne wsparcie kontrolerów i urządzeń dedykowanych dla Xbox One.


Sony wspomina we wpisie na oficjalnym blogu:

„Uważamy, że gry na PS5 powinny wykorzystać możliwości nowych funkcji, które wprowadzamy do platformy, włączając w to bezprzewodowy kontroler DualSense”.


Źródło: Blog PlayStation


Przy użyciu kontrolerów PS Move i PSVR Aim, zagramy w kompatybilne gry z PlayStation 4. Jest także możliwość uruchomienia PlayStation Camera, jednak w tym celu należy nabyć specjalny adapter.

Warto również wspomnieć, że do najnowszej konsoli Sony nie podłączymy jedynie oficjalnych słuchawek Platinum Wireless czy Gold Wireless. Z PlayStation 5 będzie kompatybilny również sprzęt od innych producentów, musi on jedynie korzystać, z uniwersalnych złącz.

Źródło: Sony, blog.playstation.com