W serwisie Reddit pojawił się post sugerujący, że akumulator nadchodzącego kontrolera DualSense będzie w stanie działać nawet od 3 do 4 godzin dłużej, niż miało to miejsce w przypadku DualShocka 4, przeznaczonego na PlayStation 4. Ponoć w urządzeniu poprawiono również komfort i ergonomię. Autor wpisu twierdzi, że miał okazję przetestować sprzęt.

Mogłoby się wydawać, że serwis Reddit może nie być całkowicie wiarygodnym źródłem informacji. Użytkownik viper_on_fire twierdzi jednak, że to wszystko prawda, a on sam posiada kontroler — co udokumentował nagraniem wideo. Po jakimś czasie zostały usunięte wszystkie materiały, jednak internet nie zapomina. Po sieci krążą kopie, a jedną z nich można zobaczyć poniżej.
Użytkownik zauważa, że przycisk kierunkowy, tak zwany D-pad oraz główne klawisze są bliźniaczo podobne do tych z DualShock 4, jednak L1 oraz R1, tak zwane bumpery, są zbliżone bardziej do spustów starego kontrolera. Panel dotykowy od teraz potrzebuje mniej nacisku, a kliknięcie jest bardziej odczuwalne.

We wpisach w serwisie Reddit można również przeczytać, że urządzenie ma być nieporównywalnie wygodniejsze, zapewniając ponoć większy komfort nawet niż kontroler do Xbox One. Ponadto, użytkownik zapewniał, że miał szansę przetestować technologię adaptacyjnych spustów, jednak napisał tylko tyle, że ciężej się je wciska.

Należy podchodzić do podanych powyżej pogłosek z dystansem, gdyż nie są to potwierdzone informacje. W dobie dzisiejszej technologii to nie jest żaden problem, aby po poświęceniu trochę czasu lub pieniędzy stworzyć replikę kontrolera DualSense.

Źródło: psu.com, Sony