Już od dłuższego czasu po internecie krążą pogłoski, według których kontroler do PlayStation 5 może zapewnić zupełnie nowe funkcje. Niesprawdzone informacje o zaawansowanych wibracjach Dual Sense, zostały bardzo szybko potwierdzone przez producenta. Jak się jednak okazuje, Sony może również zmienić sposób, w jaki można zarejestrować fragment swojej rozgrywki.

Niedawno udostępniono w internecie patent, który przedstawia bardzo świeżą ideę dzielenia się rozgrywką w sposób interaktywny. Szczegóły i grafiki załączone do dokumentu przedstawiają nowe możliwości przycisku Share. Jak dotąd, guzik służył tylko do wykonywania zrzutów ekranu, transmitowania rozgrywki oraz aktywowania funkcji SharePlay, pozwalającej na udostępnienie gry znajomemu. Jak się okazuje, wspomniany przycisk otrzyma również nowe możliwości. Na grafice załączonej do patentu pojawiła się funkcja „Video (Playable)”, czyli „Wideo (Grywalne)”. W opisie znalazły się szczegółowe informacje o rozgrywaniu segmentów gier, które będą odtwarzane zgodnie z ustalonymi wcześniej danymi.


Źródło: playfront.de

Myślą przewodnią tego patentu jest udostępnianie treści z gry między użytkownikami, ale nie w postaci zwykłych zrzutów ekranu lub filmów, ponieważ brak w nich najważniejszej zalety tej formy rozrywki — interaktywności. Gdy gracz stworzy takie grywalne wideo i zdecyduje się je udostępnić, to dowolna osoba rozpocznie rozgrywkę dokładnie w tym samym momencie z identycznymi statystykami jak właściciel nagrania. 

Taka funkcja idealnie nadaje się do tworzenia imponujących i zachęcających wersji demonstracyjnych. Sony zdaje sobie z tego sprawę i jest przekonane, że tworzenie takich treści umożliwi sprawdzenie dowolnego tytułu przed zakupem. Producent jest przekonany, że dzięki takiemu rozwiązaniu, konsumenci będą chętniej kupować gry. 

Źródło: playfront.de