W serwisie YouTube został udostępniony materiał pozwalający przyjrzeć się nowemu kontrolerowi zaprojektowanemu z myślą o konsolach Xbox Series. Data premiery urządzeń nie została jeszcze ujawniona, ale już teraz można zobaczyć film przedstawiający proces rozpakowania pudełka. Na materiale sprzęt został również porównany do innych gamepadów znajdujących się na rynku.
Wideo jest niedługie, ale sprawnie wyczerpuje temat. Według instrukcji i opisu znajdującego się na pudełku wiemy już, że na rynku zadebiutuje również słabsza i najpewniej tańsza wersja urządzenia, która nazwana zostanie Xbox Series S. Co może ucieszyć posiadaczy Xbox One, różnice między starym a nowym gamepadem są niewielkie, więc gracze nie powinni mieć problemu z przyzwyczajeniem się do nowego sprzętu.

Można zauważyć, że nowy kontroler będzie bardziej rozwinięty, ponieważ ma wypustki na spustach oraz przycisk krzyżakowy wzorowany na ten znajdujący się na gamepadzie Xbox Elite. Oprócz tego, na froncie urządzenia znalazł się nowy guzik odpowiedzialny za funkcje społeczne takie jak, między innymi, zrzuty ekranu.U góry znajduje się kontroler Xbox One Elite, zaś na dole kontroler Xbox Series / Źródło: YouTube


Jak wynika z informacji gwarancyjnych udostępnionych przez forum ResetEra, sprzęt powinien trafić do sprzedaży 5 listopada 2020 roku. Okres rocznej ochrony został określony do tego samego dnia, tyle że w 2021 roku. Według większości użytkowników jest jasne, że Xbox Series X i S zadebiutują właśnie 5 listopada. Źródło: ResetEra


W ramach ciekawostki można wspomnieć o tym, że materiał został udostępniony przez konto nazwane DontSueMePlease, co oznacza NiePozywajMnieProszę, najprawdopodobniej dlatego, że użytkownik zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinien ujawniać kontrolera przed oficjalną prezentacją.

Tak jak poprzedni kontroler, ten nowy najpewniej również będzie działać z Xbox One, komputerami osobistym oraz urządzeniami mobilnymi.

Źródło: ResetEra, YouTube