Entuzjaści symulatorów na pewno będą zadowoleni. Nareszcie zapowiedziano nową kierownicę i pedały od jednego z popularniejszych producentów tych akcesoriów. Logitech G923 trafi na rynek w dwóch wersjach. Działającej z komputerem, Xbox One oraz Xbox Series X i drugiej, kompatybilnej z PC, PlayStation 4 i PlayStation 5 (tutaj musimy poczekać jeszcze na oficjalne potwierdzenie). W obu modelach zaimplementowano zupełnie nową technologię.
Największą innowacją ma być właśnie technologia kryjąca się pod nazwą Trueforce. To godna nowej generacji odpowiedź na poprzedni system force feedback. Kierownica będzie bezpośrednio łączyć się z grą i przetwarzając informacje nawet do 4 tysięcy razy na sekundę, dostosuje odczucia do tego, co dzieje się na ekranie. Takie połączenie ma zagwarantować trafne odwzorowanie i niesamowicie realistyczne wrażenia. Do pełni działania potrzeba jednak gry wspierającej Trueforce. Póki co będą to jedynie Gran Turismo Sport, Assetto Corsa Competizione i Grid. G923 zaoferuje też ulepszony pedał hamulca z progresywną sprężyną, obrotomierz z diod i pokrętło z 24 pozycjami.

Kierownica powstawała przez ostatnie kilka lat przy współpracy z kierowcami zarówno prawdziwymi jak i z symulatorów. Zestaw z pedałami ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu i kosztować 400 dolarów (około 1500 złotych).źródło: ign grafika: logitech