Dzisiaj japoński gigant udostępnił oficjalne informacje na temat tego, jakie urządzenia będą kompatybilne z nadchodzącym PlayStation 5. Zakończono wsparcie kontrolera DualShock 4, a zamiast niego, pełne wsparcie uzyska DualSense — oficjalny kontroler dedykowany nowej konsoli.

Zupełnie odwrotną postawę postanowił reprezentować amerykański gigant, Microsoft. Firma z Kalifornii już jakiś czas temu zadecydowała, że licencjonowany sprzęt przeznaczony dla Xbox One, będzie w pełni wspierany przez nadchodzące Xbox Series X.


W udostępnionym wpisie z serwisu Twitter, osoby odpowiedzialne za oficjalne konto marki postanowiły przypomnieć o szerokiej kompatybilności nowego urządzenia. Na krótkiej liście znalazły się oficjalne standardowe pady, kontrolery adaptacyjne dla osób z niepełnosprawnością, możliwe do dostosowania Xbox Elite, oraz gamepady dla profesjonalnych graczy od zewnętrznego producenta SCUF.

Niestety, na ten moment nie wiadomo jak wygląda sytuacja ze wsparciem PlayStation 5 dla kontrolerów SCUF. Jeżeli najnowsza konsola japońskiej marki nie będzie w stanie połączyć się z urządzeniami tej marki, z pewnością spotka się to z negatywnym odbiorem użytkowników. Wszystko to dlatego, że ceny gamepadów dla profesjonalnych graczy zaczynają się od 150 $, czyli około 660 złotych.

Źródło: Twitter