Zakup nowej konsoli to ważna decyzja dla każdego gracza. To nie tylko wybór, przy jakim sprzęcie spędzi najbliższe lata, ale też niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Microsoft pomyślał o tych osobach, którzy chcieliby na spokojnie znaleźć idealne miejsce dla nadchodzącej platformy.

Jeszcze do niedawna polskie i zagraniczne media zachwycały się filmem polskiego youtubera o pseudonimie Maniak Gaming, który jako jeden z pierwszych ludzi na świecie miał w rękach Xboksa Series X i porównał jego rozmiar z wymiarami innych konsol takich jak PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Gamecube, a nawet Sega Dreamcast.Polak nie ukrywał, że jest to prototyp, który trafił tylko do nielicznych i tylko znanym sobie sposobem udało mu się zaliczyć się do tego grona.  Dzięki temu filmik szybko został rozpowszechniony w Internecie, w efekcie czego posty o porównaniu pisali nie tylko internauci, ale i renomowane portale, m.in. IGN. Teraz na kilka dni przed uruchomieniem zamówień przedpremierowych (22 września, godz. 9:00) poglądowa wersja konsoli trafiła już oficjalnie do kolejnych influencerów, przez co na Youtubie pojawiło się więcej filmików prezentujących ją na żywo.

Jednak jeżeli chcielibyście własnoręcznie sprawdzić Xboksa Series X lub S to jest taka możliwość, gdyż Microsoft opublikował instrukcję jak wydrukować i złożyć prototyp mniejszej lub większej platformy w skali 1:1 oraz 1/3 oryginalnego rozmiaru.