Microsoft jeszcze nie ujawnił oficjalnie swoich planów na rozwój platformy Xbox w 2021 roku. Na ten moment wiemy jedynie, że możemy spodziewać się Halo Infinite, Psychonauts 2 oraz The Medium. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że amerykański gigant nie zamierza w tym roku próżnować.

Aaron Greenberg, szef marketingu platformy Xbox w Microsofcie za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter udostępnił wiadomość, która rozbudziła wyobraźnie wielu graczy spragnionych nowych premier.

"Szczęśliwego 2021 roku wszystkim, mam nadzieję, że mieliście udaną przerwę świąteczną. Jestem niesamowicie podekscytowany nadchodzącym rokiem dla Xboksa, od naszego przejęcia Bethesda / Zenimax przez wydarzenia / pokazy gier, po nowe premiery, takie jak Psychonauts 2, Halo Infinite i więcej niespodzianek”.

Trzeba przyznać, że wpis Greenberga wpływa na wyobraźnię, w szczególności w kontekście współpracy Microsoftu z Bethesdą i spółką Zenimax. Fani z pewnością szczególnie oczekują kontynuacji takich franczyz jak Forza, Wolfenstein czy Fable, jednak interesująco prezentuje się również nadchodzący Starfield i The Elder Scrolls VI od Bethesdy. 

Na ten moment pozostaje jedynie zaczekać, aż Microsoft postanowi zdradzić graczom czym są wspomniane "niespodzianki".