Jak donoszą nieoficjalne plotki, mogą dojść do problemów z dostępnością nowej generacji kart graficznych RTX. Wedle tych informacji Nvidia nie ma wystarczających zapasów, aby sprostać popytowi, który jest wynikiem ostatniej konferencji z 1 września bieżącego roku.

Podczas eventu na platformie Twitch.tv, Nvidia zaprezentowała nowe karty graficzne z serii 3070/3080/3090, o czym pisaliśmy tutaj. Omówione wersje referencyjne mają trafić do sprzedaży we wrześniu oraz październiku, lecz wedle aktualnych doniesień mogą wystąpić duże problemy z ich dostępnością. 
Anthony Gerreffa z serwisu Tweaktown zasugerował, że powodem problemów z dostępnością nowych kart może być niewystarczająca ilość zleconych układów graficznych, które Nvidia zleciła Samsungowi do produkcji. Pomyłka ta wynikała z błędnego oszacowania popytu na nowy produkt.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to na kolejne partie referentów z serii RTX 30xx będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Sytuacja wyklaruje się w chwili premier nowych podzespołów, które nastąpią dla poszczególnych kart w następujących terminach: 17 września RTX 3080, 24 września dla RTX 3090 oraz październik RTX 3070. W przypadku ostatniej z wymienionych kart dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.