W środę, podczas specjalnego panelu “Tech for the Future” w ramach trwających właśnie targów CES 2021, MSI ogłosiło swoją nową serię niezwykle szybkich dysków SSD przeznaczonych dla graczy na całym świecie.

Tajwańska firma nie ujawniła jeszcze szczegółów urządzeń, ale wiemy, że mowa o sprzęcie opartym na kościach TCL NAND Flash, 10-warstwowym PCB oraz interfejsie PCIe NVMe 4.0 × 4.  

Producent zapewnia, że dyski zadebiutują w późniejszym okresie tego roku i zapewnią prędkości na poziomie 7,000 MB/s odczytu oraz 6,900 MB/s zapisu. Firma zdradziła także, że każdy model zostanie wyposażony w potężny radiator, a w sprzedaży będą dostępne dyski o maksymalnej pojemności 4 TB. 
Niestety, MSI wstrzymało się z ujawnieniem ceny, daty premiery i rodzajem kontrolera pamięci zastosowanego w nowych dyskach. Na ten moment, porównując specyfikację nowych urządzeń tajwańskiego producenta do innych sprzętów dostępnych na rynku, możemy jedynie założyć, że dysk w najwyższej pojemności może kosztować w granicach $ 1000-1200, czyli od 3700 do 4400 złotych.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że producent dotrzyma swoich zapewnień i już wkrótce ujawni więcej szczegółów.