Intellivision Amico to nowa konsola, która oficjalnie trafi do Polski. Data premiery przewidywana jest na jesień tego roku.

Decycja ta była oczywiście podyktowana trawającą wciąż pandemią koronowirusa. Firma chce zapewnić nowy system dla całej rodziny. Tommy Tallarico, CEO i President of Intellivision Entertainment, skomentował:

Zespół Intellivision jest pełen pasji i ciężko pracuje nad stworzeniem czegoś wyjątkowego. Nie możemy się doczekać, aż ludzie będą mogli grać na Amico.” Oprócz sześciu gier w podstawowym pakiecie, dostępnych będzie około 30 ekskluzywnych gier Amico w formacie cyfrowym i fizycznym, a także szeroka gama akcesoriów. Wszystkie gry będą miały lokalizację w postaci tekstu na ekranie w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, i holenderskim.

Oprócz lokalizacji wszystkich gier Amico, firma Intellivision Entertainment Europe GmbH z siedzibą w Norymberdze jest również odpowiedzialna za rozwój obecnie 20 ekskluzywnych tytułów Amico. Wśród nich są Intellivision Skiing, Intellivision Farkle, Shark! Shark! oraz Cornhole - cztery z sześciu preinstalowanych gier.

Ogólnoeuropejska klasyfikacja wiekowa przyznała, że pakiet sześciu dodawanych gier o nazwie Amico Pack-in będzie dozwolone dla graczy od 7 roku życia.