Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że firma chce oferować nowe produkcje nie tylko na nadchodzące Xbox Series X oraz komputery osobiste, ale również na Xbox One. Producent zapewnia, że konsola obecnej generacji będzie wspierana przez najbliższe lata. Oznacza to, że wszystkie gry przeznaczone na poprzednie urządzenia, zostaną wydane również na tych nowych. 

Producent został poproszony o wyjaśnienie tego pomysłu w nowym wywiadzie dla serwisu Jeux Video. Phil Spencer poinformował, że Xbox jest całkowicie otwarty na współpracę wraz z programistami nad ekskluzywnymi grami nowej generacji, takimi jak zapowiedziane Scorn oraz The Medium polskiej produkcji.
Szef marki Xbox zasugerował, że część ekskluzywnych tytułów najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane już w tym tygodniu podczas konferencji Xbox Games Showcase. Phil Spencer podkreśla również, że twórcom najbardziej zależy na dotarciu do jak największego grona odbiorców. Właśnie dlatego gigant z Redmond planuje aktywować abonament Xbox Game Pass na dwóch generacjach jednocześnie. Przedstawiciel firmy Microsoft także zapewnia, że firma chce umożliwić tworzenie dokładnie takich gier, jakie chcą produkować deweloperzy.

Podejście amerykańskiej marki bardzo kontrastuje ze strategią rywala, PlayStation, który od dłuższego czasu wydaje nowe gry wyłącznie na swoje najaktualniejsze urządzenia. Jednak można mieć pewność, że taka decyzja konkurencji nie umknie uwadze japońskiego Sony.

Źródło: Microsoft, videogameschronicle.com