Naga Pro to najnowszy dodatek „trzy w jednym” do linii bezprzewodowych myszek wyposażonych w technologię HyperSpeed i ulepszenie polecanego modelu Naga Trinity, w którym producent po raz pierwszy zastosował taką modularną konstrukcję. Ideą stojącą za stworzeniem Naga Pro było to, aby zaoferować graczom uniwersalność i szerokie możliwości personalizacji.

„Wszyscy jesteśmy graczami, ale gramy na wiele różnych sposobów. Personalizacja zawsze była kluczowym elementem integrującym, umożliwiając większej liczbie graczy na wspólną zabawę. Naga Pro uosabia ten ideał i daje każdemu pełną i niczym nieskrępowaną kontrolę nad grą” - powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President Razera w dziale Peripherals Business Unit.
Producent podkreśla, że priorytetem było zapewnienie pełnej personalizacji i nowoczesnych komponentów najwyższej jakości. Cały pakiet składa się teraz z trzech mocowanych na magnes paneli bocznych z 2, 6 lub 12 programowalnymi klawiszami. Każdy panel stworzono z myślą o innej funkcjonalności:

- Panel boczny z 12 przyciskami pozwoli na zoptymalizowanie używania umiejętności i mark. Przyciski są rozłożone tak, aby zapewnić bezproblemowy i błyskawiczny dostęp do funkcji. Moduł najlepiej sprawdzi się w grach typu MMO lub RTS.

- Panel z 6 przyciskami funkcyjnymi zapewni równowagę między ilością klawiszy a swobodą. Przyciski zostały ergonomicznie rozłożone z myślą o grach z gatunku battle royale lub MOBA. Rozmieszczono je w dwóch rzędach, a boczny uchwyt pozwala na bardziej precyzyjne ruchy myszą.

- Moduł z 2 przyciskami został zaprojektowany głównie do produkcji FPS. W nich liczy się swoboda i lekkość, a pełną kontrolę nad sytuacją zapewni duży uchwyt pokryty gumą. Całość uzupełnią dwa klawisze funkcyjne, które można przypisać do używania granatów, kucania lub komunikacji głosowej.
Cały zestaw został wyposażony w funkcję Razer Hypershift, możliwą do konfiguracji za pomocą programu Synapse. Każdy przycisk może być dowolnie przypisany. Naga Pro dzięki wbudowanej pamięci umożliwi również zapisanie do 5 profili nawet bez instalacji oprogramowania.

Zastosowana technologia Razer HyperSpeed Wireless zapewni szybszą łączność niż w przypadku większości przewodowych myszy. Producent zapewnia żywotność baterii do 100 godzin ciągłej gry w paśmie 2,4 GHz lub nawet do 150 godzin w trybie Bluetooth.
Po rozładowaniu baterii Naga Pro może być ładowana podczas użytkowania poprzez dołączony kabel Razer SpeedFlex lub Razer Mouse Dock Chroma sprzedawany oddzielnie.

W omawianym produkcie wykorzystano także czujniki optyczne Razer Focus + o czułości 20 000 DPI, które do aktywacji przycisków wykorzystują wiązkę światła zamiast zwykłych mechanicznych przełączników, co sprawia, że wciśnięcie następuje dużo szybciej.
Trwałość klawisza oceniono na aż 70 milionów kliknięć. Ponadto, charakterystyka przełączników sprawia, że nie musimy już obawiać się podwójnych kliknięć, które zdarzają się w przypadku zastosowania standardowych podzespołów, ulegających z czasem fizycznej degradacji.

Myszka jest dostępna w sklepach już od dzisiaj 3 września, w sugerowanej cenie detalicznej €169.99 (753 złote).