Od momentu, w którym zadebiutowała platforma AM4 wraz z procesorami AMD Ryzen, MSI wypuściło na rynek wiele modeli płyt głównych w różnych przedziałach cenowych. Do niedawna, jeżeli chcieliśmy kupić dobry podzespół w bardzo niskiej i przystępnej cenie, wybieraliśmy płytę główną opartą o chipset A320.

Tymczasem, MSI postanowiło wyprodukować nową serię opartą o układ A520, która go zastąpi. Jest to dużo nowsza konstrukcja, która zaoferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ponadto, nowe płyty główne zaoferują również pełne wsparcie procesorów wykonanych w procesie technologicznym 7nm, czyli Ryzen 3, Ryzen 3 PRO oraz Ryzen 4000 z serii G.


Źródło: MSI


Nowe modele serii A520 zapewnią wsparcie dla ekskluzywnych funkcji opracowanych przez firmę MSI, aby zaspokoić wszystkie potrzeby użytkowników. Ekskluzywne DDR4 Boost i A-XMP zadbają o stabilność i zgodność z pamięciami RAM oraz zwiększą jej taktowanie do 4600 MHz.

Co więcej, wszystkie płyty główne ze wspomnianej serii są wyposażone w zagęszczoną miedzianą płytkę drukowaną o masie 2 uncji. Wszystko po to, aby zapewnić świetną wydajność i stabilność pracy całego komputera. 



MSI MAG A520 / Źródło: MSI


MAG A520M VECTOR to najmłodszy przedstawiciel serii MAG. Pomimo niskiej ceny, został on wyposażony w bardzo duży radiator, który umożliwi zachowanie niskich temperatur na podzespołach płyty głównej. Ponadto, producent nie zapomniał o użytkownikach szybkich dysków.

Używając dołączonego chłodzenia Turbo M.2 z M.2 Shield Frozr możemy mieć pewność, że posiadany dysk SSD posłuży bardzo długo, zachowując przy tym satysfakcjonującą wydajność.

Oprócz tego płyta MAG VECTOR obsługuje również Wi-Fi AC 3168 i Gigabit LAN, a wbudowane złącza DisplayPort oraz HDMI zapewnią pełną wydajność procesorów ze zintegrowanym układem graficznym.



MSI A520 PRO / Źródło: MSI


Ponadto, w ofercie MSI znajduje się również seria PRO, która zapewni wszystkim wymagającym użytkownikom komfortowe warunki pracy. Wszystkie płyty główne z tej serii obsługują dyski Turbo M.2 Gen. 3 x4 oraz posiadają wsparcie dla ekranów o rozdzielczości 4K podłączonych za pośrednictwem kabla HDMI.

Dostępne są trzy podzespoły o formacie Micro-ATX. Są to: A520M PRO, A520M -A PRO i A520M PRO-C DASH. Różnią się między sobą ceną oraz konfiguracją złącz.



MSI A520M Pro-C Dash / Źródło: MSI


A520M PRO-C DASH zostało stworzone z myślą o biznesach i korporacjach. Na tylnym panelu znajdziemy port COM, port drukarki oraz wsparcie dla sieci DASH LAN.

Omawiane płyty główne już za niedługo będą dostępne w sklepach.

Źródło: MSI