Jak donosi najnowszy raport z Bloomberga, tej jesieni otrzymamy nowe produkty marki Apple.

Według informatorów Bloomberga możemy spodziewać się następujących produktów:

- iPhone 12 - podzielony na cztery modele, z czego dwa są z linii Pro, a pozostałe dwa będą tańsze. Według Bloomberga prezentacji tych modeli możemy spodziewać się w październiku. Najprawdopodobniej w pierwszej kolejności do sprzedaży trafią najpierw najtańsze modele. Wszystkie iPhone'y mają być wyposażone w modem 5G, oraz ekran OLED z szybkim procesorem A14. Każdy model ma mieć również poprawiony design, podobny do tych z iPadów Pro. Przynajmniej jeden z nich ma posiadać system LiDAR. Zmieni się również jeden z dostępnych dotychczas kolorów, nocna zieleń zostanie zastąpiona przez ciemnoniebieski.

- Nowe Apple Watche - najnowsza odsłona flagowca (Apple Watch Series 6) oraz budżetowy model, który prawdopodobnie będzie odświeżoną wersja Apple Watch Series 4.

- iPad Air 4 - jak podaje Bloomberg, nowy model będzie posiadał ekran edge-to-edge podobnie jak iPady Pro, co oznacza, że będą wyposażone w Face ID lub Touch ID umieszczone w przycisku Power.

- Nauszne słuchawki bezprzewodowe - z raportu jedynie wiemy tyle, że ich premiera ma nastąpić jeszcze tej jesieni i są to pierwsze nauszne słuchawki Apple, które nie są brandowane przez Beats.

- Mniejszy HomePod - tańsza i mniejsza wersja tego co już znamy, czyli wysoka jakość dźwięku w bezprzewodowym głośniku.

- AirTag - lokalizator Bluetooth od Apple, a wraz z nim skórzane etui do kompletu.

Raport nie wspomina jednak nic o tym, abyśmy otrzymali na jesień nowe modele MacBooków. Pogłoski z innych źródeł mówią o tym, że jeszcze w tym roku na rynek mają trafić MacBooki z procesorem Apple Silicon w wersji 12'' i 13'' Pro.

Jak donosi Bloomberg, Apple pracuje również nad nowym modelem telewizora Apple TV. Wyposażoną m.in. taką funkcję jak "Find me..." odpowiedzialną za lokalizacje pilota. Niemniej na telewizor będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż trafi do nas dopiero na początku 2021 roku.