Podczas CES 2021 Razer zaprezentował kolejną generację gamingowych laptopoów Blade 15 i Blade Pro 17. Będą one wyposażone w procesory graficzne z serii NVIDIA Geforce RTX 30. Dzięki temu, że są napędzane przez architekturę NVIDIA Ampere mają nawet dwa razy lepszą efektywność energetyczną, radykalnie zwiększając przy tym wydajność.

Nowe GPU to także nowe technologie Max-Q trzeciej generacji, takie jak Advanced Optimus, która wydłuża żywotność baterii podczas grania w podróży, Dynamic Boost 2.0, optymalizująca wydajności GPU podczas grania lub tworzenia oraz tryb Whisper 2.0, który zapewnia lepszą kontrolę akustyczną podczas pracy w cichym otoczeniu.

Aby w pełni wykorzystać potężne procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 30, Blade 15 i Blade Pro 17 oferują nowe typy ekranów z wyższymi częstotliwościami odświeżania i większą liczbą dostępnych rozdzielczości. Po raz pierwszy w historii, Blade 15 Advanced Model będzie dostępny z trzema wyjątkowymi 15,6-calowymi ekranami: Full HD z odświeżaniem 360 Hz, Quad HD z odświeżaniem 240 Hz i NVIDIA G-SYNC oraz z oszałamiającym Ultra HD OLED z szeroką przestrzenią barw i odświeżaniem 60 Hz. Blade Pro 17 będzie dostępny z trzema różnymi ekranami o wielkości 17,3”: Full HD, 360 Hz; Quad HD, 165 Hz; Ultra HD, 120 Hz.

Ceny nowych laptopów Razer Blade 15 zaczynają się już od 1699,99 USD / 1799,99 EUR i będą one dostępne w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i Razer Store od 12 stycznia. Od 26 stycznia pojawią się u wybranych sprzedawców detalicznych. Ceny nowych laptopów Razer Blade Pro 17 zaczynają się od 2299,99 USD / 2399,99 EUR i będą one dostępne w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i Razer Store od 12 stycznia. W pierwszym kwartale 2021 pojawią one się u wybranych sprzedawców detalicznych.


Z racji tego, że Razer to wiodąca na świecie marka lifestyle'owa dla graczy, podczas targów CES 2021 firma zaprezentowała dwa nowe projekty koncepcyjne  Pierwszym jest Project Hazel, czyli najinteligentniejsza i najbardziej przyjazna społecznemu dystansowi maska na świecie.  Ma ona pokazać gotowości firmy do mierzenia się z nieoczekiwanymi zagrożeniami dla zdrowia, a także jest elementem troski o środowisko, na które wpływają zużyte maseczki jednokrotnego użytku.

Jednocześnie nowa maska zwiększa komfort używania masek ochronnych wielokrotnego użytku. Koncepcyjna maska ma przygotować konsumentów na nową rzeczywistość. Używa wiele innowacyjnych rozwiązań, zapewniając ochronę o normie N95, dzięki zastosowaniu filtra o klasie medycznej, wykorzystującego odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły, które regulują przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu. Wysoka skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) w Smart Pods powoduje, że maseczka wyfiltruje przynajmniej 95% cząstek unoszących się w powietrzu, ma również wysoką odporność na płyny.

Dla usprawnienia interakcji społecznych, Project Hazel ma przezroczystą, przejrzystą konstrukcję, dzięki czemu będzie można zobaczyć mimikę twarzy nosiciela maski. Konstrukcja ta pozwala także osobom niedosłyszącym odczytać mowę z ust. Oświetlenie wewnętrzne włącza się automatycznie w ciemności, umożliwiając użytkownikom wyraźne wyrażanie siebie niezależnie od warunków na zewnątrz. Co więcej, ponieważ maski mogą również tłumić głos, zgłoszona do opatentowania nowa technologia Razer VoiceAmp wykorzystuje wbudowany mikrofon i wzmacniacz, aby wzmocnić mowę użytkownika, zapewniając tym samym wyraźną komunikację, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo w kontaktach towarzyskich.
Drugim konceptem jest kompaktowy, zintegrowany fotel do gier Project Brooklyn. Umożliwia on osiągnięcie nowego poziomu pełnego zanurzenie się w rozgrywce. Wykonany został natomiast z włókna węglowego i z podświetleniem RGB, które łatwo przekształca się we wciągającą stację do grania z panoramicznym obrazem z 60-calowego ekranu, wbudowanym w fotel, aktywnym sprzężeniem zwrotnym i podłokietnikami 4D, które można zmienić w regulowane stoły modułowe. Regulowana platforma, na której znajduje się krzesło, stanowi jedność z okablowaniem, tak jak w przypadku monitora Razer Raptor. Na szkielecie krzesła zamontowany jest ekran OLED o przekątnej 60 cali, zapewniający oszałamiające szczegóły wizualne. Ekran jest rozkładany za pomocą wciśnięcia jednego przycisku.

Składany na oparcie krzesła, gdy nie jest używany, wysuwany ekran pozwala na zanurzenie się w samym centrum akcji, dzięki wyraźnym detalom i smakowitym doznaniom panoramicznym. W pełni modułowe podłokietniki 4D skrywają stoliki o wszechstronnej ergonomii, umożliwiając łatwe przełączanie między grami na PC obsługiwanymi za pomocą myszy i klawiatury, a grami konsolowymi. W każdym podłokietniku znajdują się oddzielne panele, które pozwalają na różne ustawienia klawiatury i myszy, a każda połowa jest dodatkowo składana, gdy nie jest używana.

Razer będzie nadal rozwijać koncepcję fotela do gier, przeprowadzając testy z najlepszymi esportowcami i twórcami w celu sprawdzenia jakości, komfortu i wydajności. Koncepcja Project Brooklyn ma na celu zapewnienie wglądu w to, jak ulepszyć mechanikę użytkownika i design, aby zapewnić bardziej wciągającą rozgrywkę i zainspirować rosnące portfolio krzeseł do gier marki Razer w najbliższej przyszłości.