Microsoft już od ujawnienia Xbox Series X zapowiedział, że nadchodząca konsola będzie tyglem łączącym wszystkie urządzenia z linii Xbox. Gigant z Redmond postanowił zadbać o integrację swoich platform. Dlatego więc postanowiono o przebudowaniu wirtualnego sklepu.

Najnowsza wersja Microsoft Store została właśnie zaprezentowana, jednak na razie sprawdzić go będą mogli jedynie członkowie niejawnych testów programu Xbox Insider. Aby zostać testerem, należy zapisać się na oficjalnej stronie (odnośnik).


Źródło: news.xbox.com


Według zapewnień firmy, nowy sklep działa nieporównywalnie szybciej w porównaniu do poprzednika. Twórcy twierdzą, że sam sklep włączymy w mniej niż dwie sekundy. Dodano większą ilość kategorii, ulepszono wyszukiwanie, a także dodano osobną sekcję dotyczącą usługi Game Pass. Ponadto od teraz, dostęp do zwiastunów będzie znacznie uproszczony.


Źródło: news.xbox.com


Najświeższa szata Microsoft Store łączy w sprawny i klarowny sposób ofertę gier, ze wszystkich czterech platform — od Xbox Classic po nadchodzące Xbox Series X. Każda z nich została potraktowana tak samo, nie mamy tutaj do czynienia z traktowaniem żadnej konsoli „po macoszemu”. Zostały również dodane filtry, które pozwalają na przykład rodzicom, dostosować treści możliwe do wyszukania przez ich pociechy.


Źródło: news.xbox.com


Poniżej prezentujemy film, na którym widać najświeższą odsłonę sklepu w akcji. Fragment, do jakiego nawiązujemy, zaczyna się od 24:10.

Źródło: news.xbox.com