Premiera PlayStation tuż za pasem — mieszkańcy Australii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Meksyku, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych otrzymają konsolę już 12 listopada, a reszta świata 19 listopada. Dlatego kilka dni temu Sony opublikowało oficjalne FAQ, w którym znalazło się pytanie czy potrzebujemy telewizora 4K, aby cieszyć się możliwościami PlayStation 5:


Nie, PS5 nie wymaga telewizora 4K. Obsługiwane rozdzielczości to 720p, 1080i, 1080p i 2160p. PS5 może wyświetlać obraz w rozdzielczości do 2160p (4K UHD) po podłączeniu do wyświetlacza 4K. Od premiery PlayStation 5 jest zgodny z wyświetlaczami 8K, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego będzie mógł wyświetlać rozdzielczości do 8K.


Brak wsparcia dla rozdzielczości 1440p spowodował lawinę pytań ze strony fanów posiadających monitory o takich wymiarach. Pracownicy Sony — Hideaki Nishino (starszy wiceprezes ds. planowania i zarządzania platformą) i Masayasu Ito (wiceprezes wykonawczy ds. inżynierii sprzętu) wytłumaczyli, że firma skupiła się na wsparciu telewizorów, lecz niewykluczone, że w przyszłości obsługa 1440p trafi do PlayStation 5 w formie sprzętowej aktualizacji.