Według najnowszych doniesień na oficjalnej stronie pomocy technicznej Ubisoftu pojawiła się osobna wiadomość dotycząca wstecznej kompatybilności dla najnowszej konsoli Sony.

Zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami, wsparcie wstecznej kompatybilności gier na PlayStation 5 obejmie wyłącznie tytuły z PS4. Podkreślono, że produkcje ze starszych konsol (PS1, PS2, PS3) się nie uruchomią. Należy jednak pamiętać, że nie jest to oficjalny komunikat Sony i całość może tyczyć się jedynie gier wydanych przez francuską firmę. Co jest jeszcze ciekawsze, wspomniany przez nas komunikat został całkowicie zedytowany i nie widnieje dłużej w swojej pierwotnej formie.
Ponadto, użytkownik o pseudonimie CrashingEchelon przypomniał o prezentacji konsoli PlayStation 4 z 2012 roku, kiedy to założyciel firmy świadczącej usługi gry w chmurze Gaikai, czyli David Perry, prezentował możliwości streamowania obrazu z urządzenia na urządzenie.

Wspomniał on wtedy, że ta technologia jest wystarczająco zaawansowana, aby Sony umożliwiło granie w gry z konsol PS1, PS2, PS3 oraz PS Mobile na jakimkolwiek sprzęcie, wliczając w to przyszłe konsole. Niestety, prawię dekadę później, PS Now nie oferuje takiej funkcjonalności.


Źródło: Sony


Oprócz tego użytkownik przywołał również wywiad dla magazynu Time z 2017 roku, którego udzielił Jim Ryan, czyli szef działu globalnej sprzedaży Sony. Próbował on w tamtym momencie wytłumaczyć, dlaczego tak wiele gier z PlayStation 2 nigdy nie otrzymało portów na nowsze generacje.

Jego zdaniem wiele graczy prosi o wsteczną kompatybilność, ale w rzeczywistości używa jej tylko niewielka grupa użytkowników. Jim Ryan twierdzi również, że nikt nie chce już grać w tak staro wyglądające gry.