Logitech G pro x superlight to nowa propozycja od firmy Logitech. Nowa bezprzewodowa mysz, to najlżejsze urządzenie jakie do tej pory wyprodukował ten producent. Sprzęt nie przekracza wagi 63 gram.

Jedną  z nowości jest technologia lightspeed 2.4 Ghz, zapewni ona bezprzewodową zabawę oraz żywotność baterii do nawet 70 godzin. 

Oleksandr Kostyliev(s1mple), profesjonalny gracz Counter-Strike: Global Offensive z zespołu Natus Vincere (NAVI) tak wypowiadał się o nowej propozycji firmy Logitech G: 

„Dobra celność jest najważniejsza, zwłaszcza podczas gry w CS:G. Logitech G PRO X SUPERLIGHT pozwala mi grać na najwyższym poziomie, z zerowymi ograniczeniami, bez kompromisów i co najważniejsze, z maksymalną celnością!”.

Sercem nowej myszki jest czujnik Hero 25K, który oferuje  oferuje rozdzielczość na poziomie 25,600 DPI.  

Chris Pate, kierownik portfolio Logitech G pro series, bardzo pozytynie wypowiadał się o urządzeniu:

„Przy PRO X SUPERLIGHT przekroczyliśmy granice tego, co jest możliwe, gdy połączy się innowacyjne technologie, takie jak LIGHTSPEED i HERO 25K, z super lekką konstrukcją. Przetestowana i zatwierdzona przez profesjonalnych esportowców na całym świecie, PRO X SUPERLIGHT jest idealna dla graczy, którzy szukają najwyższej wydajności"

Logitech G PRO X SUPERLIGHT będzie dostępna od dzisiaj w przedsprzedaży na stronie Logitechg.com w przewidywanej cenie 599 PLN zarówno w wersji czarnej, jak i białej.