W internecie pojawiły się pogłoski mówiące o tym, że pod koniec 2020 roku rozpocznie się produkcja nowej wersji hybrydowej konsoli Nintendo Switch, a premiera odbędzie się już w 2021 roku. Niesprawdzone informacje sugerują, że najprawdopodobniej chodzi o edycję Pro, która zaoferuje lepszą jakość.  

Redakcje serwisu Bloomberg oraz tajwańskiego portalu Economic Daily News twierdzą również, że producentami komponentów do nowego modelu mają być Macronix, Pixard, a także Weltrend. Pierwsza z firm miałaby zająć się stworzeniem części pamięci flash, umożliwiającej przechowywanie danych, druga skupiłaby się na produkcji odświeżonych Joy-Conów, zaś ostatnia z wymienionych, będzie odpowiedzialna za usprawnienie portów USB.


Źródło: X-KOM


Zgodnie z doniesieniami, włodarze Nintendo wciąż pracują nad uzgodnieniem konkretnej specyfikacji sprzętowej konsoli. Ponadto, pogłoski twierdzą również, że nowy sprzęt japońskiego giganta miałby zaoferować lepszą wydajność i wsparcie dla rozdzielczości 4K. Taki ruch firmy nie jest nieprawdopodobny, ponieważ może to być odpowiedź marki na konkurencyjne urządzenia Xbox Series oraz PlayStation 5.


Źródło: X-KOM


Według niesprawdzonych informacji Nintendo Switch Pro zapewni zupełnie nowy i lepszy wyświetlacz. Oprócz tego Joy-Cony nowej konsoli zostałyby zaprojektowane od zera oraz oferowałyby zaawansowaną obsługę gestów, która nie była wykorzystana w dotychczasowych modelach. Pogłoski twierdzą także, że japoński gigant zadba o lepszą interaktywność i kanały komunikacji na swojej platformie.

Dziennikarze wcześniej wymienionych serwisów uważają, że wraz z momentem premiery Nintendo Switch Pro, zostanie udostępnione wiele gier zarówno od studiów należących do Nintendo jak i zewnętrznych zespołów.