Na wczorajszej konferencji firmy ASUS o nazwie META BUFFS, która odbyła się online, zostały zaprezentowane nowe urządzenia, które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Wśród nowości, znalazły się nadchodzące 3 monitory. Tajwański producent zapewnił, że będą to najszybsze monitory do rozgrywek esportowych. Zainteresowanym, przedstawił również ich najważniejsze specyfikacje, a więcej o nich poniżej.

Dwa z nich, modele ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN oraz ASUS ROG Swift 360Hz PG259QNR są do siebie bardzo podobne. Obydwa monitory będą oferować użytkownikom częstotliwość odświeżania na poziomie 360 Hz. Producent zapewnia, że taki wynik pozwoli graczom na przewagę nad przeciwnikami w grach komputerowych. Przejdźmy do matrycy. Oferują one rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 o przekątnej 24,5 cala. Posiadają w sobie technologie HDR10 oraz Fast IPS. Czas reakcji wynosi 1 ms GTG. Monitory posiadają również zintegrowany procesor NVIDIA G-SYNC, dzięki któremu na wyświetlaczu nie widać żadnych opóźnień pomiędzy nim a źródłem sygnału.Czas na przedstawienie trzeciego monitora. Jest to model ASUS ROG Swift PG329Q. On z kolei, oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 175 Hz. Natomiast wymiary jego matrycy wynoszą 32 cale, czyli 2560 x 1440. Jest więc znacznie większy od dwóch pozostałych nowych urządzeń. Ten również wykorzystuje technologię Fast IPS. Czas reakcji także pozostaje taki sam (1 ms GTG). Posiada również takie technologie jak Quantum-dot, ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync), która eliminuje efekty rozmycia ruchu bez rezygnacji z funkcji zmiennych częstotliwości odświeżania, czy również overdrive (technologia zmiennego dopalacza), dzięki której obraz jest bardzo ostry.

Więcej o produktach dla graczy firmy ASUS z serii Republic of Gamers, znajdziecie pod tym linkiem. Zapis z wczorajszej transmisji na żywo znajdziecie poniżej. Fragment o monitorach znajdziecie od minuty 28.25.