Microsoft zaprezentował, jak będzie wyglądał nowy interfejs użytkownika. Będzie on spójny dla każdego urządzenia: Xbox Series X, Xbox one, PC oraz dla urządzeń z systemem android używających platformy za pośrednictwem chmury. Inżynierowie Microsoftu postawili na szybkość systemu, celując w menu, które z założenia ma być proste i przejrzyste dla każdego użytkownika. Poniżej macie nagranie z twórcami, gdzie sa wypowiedzi dotyczące oprogramowania jak również menu.
Gry, które zostaną zakupione poprzez aplikacje będzie można sprawnie dodawać do kolejki, a następnie pobrać i instalować na konsoli bądź PC. Jak twierdzi Microsoft, ładowanie samego ekranu głównego będzie przyspieszone o ponad 50% podczas uruchamiania systemu, co już teraz sprawia, że fani tak zwanego klocka mogą być usatysfakcjonowani tą zmianą. 

A to dopiero początek, bo kolejne zmiany w szybkości konsoli wpływają również na czas powrotu z gry, który wynosi około 30%. Zużycie pamięci również zostało zredukowane do około 40%, jak twierdzą zieloni z Redmond. Istotnym rozwiązaniem, jakie zostało wspomniane, jest nowa aplikacja mobilna Xbox, dzięki której klipy z waszej rozgrywki będziecie mogli bardzo łatwo udostępnić w Waszych mediach społecznościowych i pochwalić się np. udanym zagraniem w ulubionej grze.

Więcej szczegółów odnośnie wyglądu, możecie sprawdzić w galerii poniżej.

Źródło: www.ign.com