Przez światową pandemię koronawirusa, Apple na całym świecie odnotował spadek sprzedaży swoich urządzeń, przez co niektóre sklepy zostały zamknięte. Prawdopodobnie to właśnie jest powód opóźnienia premiery najnowszej wersji iPhone.

Premiery nowych smartfonów Apple zawsze miały miejsce we wrześniu i po dwóch tygodniach wprowadzenia urządzenia na rynek rozpoczynała się sprzedaż. Niestety jednak w tym roku nic nie jest tak jak zazwyczaj i wyczekiwane modele ukażą się z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Na twitterze Apple Hub, koncie publikującym najnowsze informacje od giganta, pojawił się tweet mówiący, że dyrektor finansowy firmy Apple – Luca Maestri potwierdził, że nadchodzący nowy model iPhone pojawi się kilka tygodni później niż zazwyczaj, co zapowiada premierę na październik.Nowy model ma pojawić się w 5 wariantach kolorystycznych i będzie miał 4 różne wersje:

-iPhone 12 – 5,4 cala

-iPhone 12 Max – 6,1 cala

-iPhone 12 Pro

-iPhone 12 Pro Max

Możliwe jest, że poszczególne wersje mogą pojawić się w różnych odstępach czasowych. Jako pierwsze w sprzedaży mają ukazać się dwie wersje – Max oraz Pro.


źródło: bankier.pl
grafika: Apple Hub