Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń - BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro i BlackWidow V3 Pro, tworzących linię flagowych, bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych o najlepszej wydajności w grach i zapewniających wyjątkową swobodę ruchu. Jak twierdzi, starszy wice prezydent firmy, Alvin Cheung wprowadzanie takich produktów jest spowodowane prośbami konsumentów.


Za każdym razem, gdy wprowadzamy na rynek nowy produkt, wielu fanów prosi nas też o wersję bezprzewodową. Wdrażając wiodącą w branży technologię bezprzewodową HyperSpeed do trzech naszych najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych do grania, odpowiadamy na apel społeczności o całkowicie bezprzewodową konfigurację - bez kompromisów w zakresie wydajności rozgrywki.


Wyżej wspomniana technologia wykorzystuje zoptymalizowane protokoły transmisji danych oraz technologię Adaptive Frequency, w celu zwiększenia prędkości i utrzymania stabilności transmisji, zapewniając tym samym najniższe opóźnienie połączenia bezprzewodowego, które wynosi zaledwie 195 mikrosekund i jest o 25% szybsze niż inne technologie bezprzewodowe. Pierwszym z prezentowanych produktów, które wykorzystują HyperSpeed Wireless są słuchawki Razer BlackShark V2 Pro. Dzięki temu posiadają one bezstratny, immersyjny dźwięk przeznaczony do bezprzewodowej rozgrywki z niskimi opóźnieniami. Headset może działać przez 24 godziny na jednym ładowaniu w zasięgu do 12 metrów. Koszt takich słuchawek do 179,99 dolarów.
BlackShark V2 Pro korzystają z przetworników TriForce Titanium 50 mm, które zadebiutowały w wielokrotnie nagradzanych BlackShark V2. Wyposażono je jednak w dodatkową komorę głośnika, dzięki czemu zapewniają jeszcze czystszy i wyraźniejszy dźwięk. Częstotliwości ze wszystkich zakresów, zostały indywidualnie dostrojone, aby uzyskać większą klarowność tonów wysokich, bogaty środek pasma i mocny bas. Ponadto posiadają zupełnie nowy 9,9 mm mikrofon superkardioidalny Razer HyperClear. Dzięki poprawionej izolacji głosu, eliminacji szumów, zwiększonej czułości niskich częstotliwości użytkownik będzie posiadał nadzwyczajnie czysty głos w komunikacji zespołowej, nawet w ogniu walki.
Razer DeathAdder V2 Pro to kolejna iteracja najpopularniejszych myszek Razera, które zadebiutowały w 2006 roku i od tamtego czasu sprzedały się na całym świecie w 10 milionach egzemplarzy. Nowy model oferuje 3 tryby łączności. W trybie Bluetooth może pracować do 120 godzin, a w trybie HyperSpeed do 70 godzin, aby zagwarantować ultra niskie opóźnienia. Myszkę można też podłączyć przez kabel Speedflex, dzięki czemu użytkownicy mogą kontynuować grę także podczas ładowania.


DeathAdder V2 Pro wyposażono w nowe, ulepszone przełączniki optyczne Razera drugiej generacji, które zapewniają wyraźniejsze i wyczuwalne kliknięcia bez niepożądanych dwuklików. Ponadto każdy z 8 programowalnych przycisków można dostosować do własnych potrzeb za pomocą Razer Synapse 3. Dzięki wbudowanej pamięci na 5 profili gracze mogą korzystać z ulubionych ustawień bez względu na miejsce i czas. Myszka jest kompatybilna z ładowarką Mouse Dock Chroma. DeathAdder V2 Pro został wyceniony na 130 dolarów.
BlackWidow V3 Pro to pierwsza bezprzewodowa klawiatura do gier Razera. Jest wyposażona w cichsze przełączniki mechaniczne z nową przezroczystą osłoną dla jeszcze mocniejszego uwypuklenia podświetlenia Chroma RGB. Dzięki zmodernizowanym dwuwarstwowym nasadkom klawiszy wykonanym z tworzywa ABS, każdy przełącznik cechuje się żywotnością do 80 milionów kliknięć, zapewniając tym samym niezawodne, responsywne działanie w najbardziej zaciętych bitwach.

Długotrwały komfort podczas grania i pisania zapewnia pluszowa podpórka pod nadgarstek. Dzięki trzem trybom połączenia dostępnym za pomocą przełącznika BlackWidow V3 Pro można podłączyć do wielu urządzeń za pośrednictwem HyperSpeed Wireless, za pomocą odłączanego kabla USB-C lub sparować przez Bluetooth z maksymalnie 3 urządzeniami - co czyni ją najbardziej wszechstronnym BlackWidow.