Bryła Wolverine V2 sprawia, że pad jest bardzo ergonomiczny, a dzięki zaawansowanym możliwościom konfiguracji i przełącznikami typu Mecha-Tactile, kontroler jest precyzyjny i zapewnia perfekcyjną kontrolę nad grą.

Konstrukcja urządzenia została zaprojektowana z myślą o całodziennym graniu, zapewniając komfort, antypoślizgowe gumowe wykończenie i naturalny chwyt co sprawia, że użytkownik ma możliwość szybkiego i dokładnego dostępu do przycisków.
Autorskie przełączniki Mecha-Tacticle firmy Razer zapewnią wytrzymałość na poziomie 3 milionów kliknięć. Moment aktywacji klawisza to zaledwie 0,65 mm co w rezultacie daje o 35% szybszą reakcję na wciśnięcie niż w przypadku standardowej membrany. 
Wolverine V2 został wyposażony także w programowalne wielofunkcyjne przyciski, które można dowolnie skonfigurować za pomocą aplikacji Razer Controller Setup dla Xbox. Pozwala to graczom na zmianę domyślnych akcji i przypisanie zupełnie nowych, zgodnie ze swoimi preferencjami.
Jeżeli chodzi o szybkość reakcji, Wolverine V2 pozwalają graczom na ograniczenie głębokości skoku obu triggerów poprzez włącznie trybu ultraczułego.

Kontrolery dostępne są od dzisiaj na Razer.com, w sklepach RazerStore oraz u wybranych sprzedawców, w sugerowanej cenie detalicznej $99.99 (około 378 złotych).