Firma AOC postanowiła stworzyć odpowiedź na potrzeby wszystkich użytkowników, dla których przejście z monitora Full HD na ekran 4K dotychczas było zbyt drogie.Wymiary monitora z podstawką wynoszą 613,6 × 544,5 × 200,1 mm, co odpowiada 27 calom. Od strony designerskiej sprawia on wrażenie prostego, a zarazem eleganckiego sprzętu, przeznaczonego bardziej do użytku biznesowego, niż do grania, lecz w żadnym wypadku nie jest to wada. Wraz z urządzeniem w zestawie otrzymujemy pełne okablowanie, czyli kabel HDMI, DisplayPort oraz przewód audio. Całość została wykonana z tworzywa sztucznego. Monitor posiada możliwość podnoszenia go w pionie, ustalenia kąta nachylenia, aż do 178°, czy używania funkcji pivot, pozwalającą obrócić ekran pionowo, co bardzo mi przydało podczas tworzenia grafik. Oprócz możliwości pochylenia, czy podnoszenia go, AOC U27P2 posiada w sobie głośniki o mocy 2W, jednak powinny być traktowane jako miły dodatek i zastępstwo w przypadku braku innych opcji odtwarzania dźwięku. Inną zaletą jest obecność opcji Picture in Picture, co czyni ten produkt idealnym dla osoby, która potrzebuje mieć wiele aplikacji otwartych na jednym ekranie. Monitor został również wyposażony w 4 gniazda USB 3.2, dzięki czemu mamy dodatkowe 4 porty, które służą tylko i wyłącznie do ładowania urządzeń.

Dodatkowo AOC U27P2 jest wyposażony w następujące wejścia:

 • 2x HDMI
 • 1x DisplayPort
 • 4x USB 3.2
 • Wyjście / Wejście audio.
 • Głośniki 2W  Jak już wspomniałem, ekran posiada matrycę IPS o przekątnej 27 cali. Urządzenie wyświetla rozdzielczość do 3840 × 2160 pikseli, czyli 4K, częstotliwość odświeżania to 60 Hz, a jego czas odpowiedzi to aż 4 ms. Podczas gry w Cyberpunka, czy oglądania seriali byłem przyjemnie zaskoczony odwzorowaniem kolorów, jak i jakością cieni, na czym szczególnie korzysta Nintendo Switch, gdyż po podłączeniu handhelda, kolory były takie same, jak na przenośnym ekranie. Ponadto AOC U27P2 został w wyposażony w regulacje głośności, więc grając w gry z serii Pokemon, czy Animal Crossing mogłem sterować dźwiękiem bez konieczności wchodzenia w ustawienia.

  Warto jednak podkreślić, że monitor posiada, aż pięć ustawień dotyczących temperatury barw, a dla graczy przygotowano pięć różnych możliwości pozwalających dostosować opóźnienie wyświetlacza do takich gatunków jak FPS, RTS, czy gier wyścigowych. Jednak grając w League of Legends, odświeżanie było w moim odczuciu za małe, gdyż grając jako ADC nie czułem się tak silny, jak na swoim monitorze.

  Podsumowanie

  Monitor sprawuje się świetnie, zarówno podczas gry jak i pracy, jednak częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz, czy opóźnienie 4 ms mogą być niewystarczające dla bardziej profesjonalnych graczy, którzy przekładają płynność nad jakość grafiki. Dodatkowo uważam, że monitor jest za duży, choć myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, bo oglądanie seriali na nim było przyjemnym doświadczeniem. Podczas tworzenia grafik sprzęt sprawował się świetnie, a funkcja pivot ułatwiła mi pracę.

  Aktualnie za AOC U27P2 trzeba zapłacić ok. 1600 zł, uważam, że ten model jest bardzo ciekawą propozycją i dobrą alternatywą dla telewizorów 4K. 


  Moja ocena 7,5/10