HyperX to duża, znana firma produkująca i sprzedająca sprzęty dla graczy, takie jak słuchawki, klawiatury, mikrofony, myszki i wiele więcej. Przede wszystkim jednak zajmują się pamięciami RAM do komputerów.

Pod koniec 2019 roku, producenci półprzewodnikowych układów DRAM zaczęli stopniowo wprowadzać na rynek nową generację kości DDR4. HyperX właśnie zapowiedział, że ich urządzenia również będą migrować do wspomnianej nowej generacji. Firma oficjalnie przenosi się z 8-bitowej do 16-bitowej technologii.

Co to oznacza? Dzięki zastosowaniu nowej litografii płytek (poniżej 20 nm) nowe komponenty pozwolą na podwojenie gęstości RAM, umożliwiając tworzenie modułów pamięci o większej pojemności. HyperX informuje jednak, że nowa technologia nie obsługuje wszystkich dostępnych platform. Poniżej znajdziecie tabele kompatybilności z technologią 16-bitową:Producent poinformował również, że zastąpi obecne linie produktów nowymi, z układami 16Gbit. W naszej galerii możecie zobaczyć, które konkretne linie produkcyjne zostaną zastąpione.