Firma Razer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek sprzętu dla graczy. Kalifornijskie przedsiębiorstwo poinformowało niedawno o premierze swoich najnowszych zestawów słuchawkowych dedykowanych e-sportowi — BlackShark V2. Słuchawki wyposażono w autorskie, 50 milimetrowe przetworniki TriForce i mikrofon HyperClear Cardioid wraz z kartą dźwiękową USB. 

W e-sporcie podczas gry w wymagające produkcje najważniejsza jest czystość dźwięku i bezproblemowa komunikacja z zespołem. Możliwość usłyszenia nawet najcichszego dźwięku oraz niezakłócona komunikacja z członkami drużyny mogą być czynnikami decydującymi o zwycięstwie. Z myślą o najnowszych zestawach słuchawkowych, Razer opracował całkowicie nowy 50-milimetrowy przetwornik audio, który w połączeniu z nowym, specjalnie dostrojonym mikrofonem oraz nausznikami z pasywną redukcją szumów, dają potrójną przewagę podczas rywalizacji.
„Podczas współpracy z profesjonalnymi graczami, zidentyfikowaliśmy kluczowe obszary, w których e sportowe zestawy słuchawkowe wymagały ulepszeń. Chodziło o dźwięk pozycyjny, przejrzystość komunikacji i redukcję szumów” - wspomina Alvin Cheung, starszy wice prezes działu urządzeń peryferyjnych firmy.

„Zajmując się tymi trzema obszarami, wdrażaliśmy do BlackShark V2 nowe rozwiązania i dzięki temu stworzyliśmy imponujący zestaw słuchawkowy. A poprzez dodanie nowych profili gier THX, zmieniliśmy imponujące w bezkonkurencyjne” - dodaje producent.

Omawiany zestaw słuchawkowy zaoferuje:

Specjalnie dostrojone przetworniki audio

BlackShark V2 wyposażono w zupełnie nowy, opatentowany przetwornik o średnicy 50 mm — Razer TriForce Titanium. Podzespół wykorzystuje powlekane tytanem membrany, które separują różne częstotliwości dźwięku i pozwalają na indywidualne dostrojenie wysokich, średnich i niskich częstotliwości, co skutkuje wyraźniejszymi górami, bogatszym środkiem lub mocniejszym basem. 

Przetworniki TriForce dopełnia THX Spatial Audio – zaawansowany system pozycjonowania dźwięku, zapewnia dokładność i realistyczne audio podczas gry. Zaawansowane algorytmy przestrzenne THX i zastosowana technologia, w połączeniu z możliwościami konfiguracji, oferują pełny dźwięk w 360 stopniach, który jest dostrojony do uszu każdego gracza.
Dźwięk bez zakłóceń

Komunikacja drużynowa  jest kluczem do zwycięstwa, dlatego na potrzeby BlackShark V2 firma Razer opracowała mikrofon HyperClear, o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości. Został on dostrojony do bardziej skoncentrowanego zbierania głosu, wyciszając dźwięki z tyłu i po bokach, aby zapewnić lepszą czystość brzmienia mowy. Możliwość odłączenia oferuje swobodę i lekkość w używaniu całego zestawu.

Karta dźwiękowa USB pozwala na zaawansowane dostrojenie. Dzięki funkcjom takim jak wzmocnienie czułości mikrofonu, usuwanie szumów tła, zwiększanie sygnału wyjściowego, zapewnienie stałego poziomu poprzez redukcję głośnych dźwięków, czy redukcję szumów otoczenia, gracze mogą dostosować swój mikrofon w celu zmaksymalizowania efektu dobrego brzmienia.

Brak rozpraszających dźwięków i pasywna redukcja szumu

Podczas gry, hałas płynący z zewnątrz może przyczyniać się do rozproszenia uwagi. Subtelne dźwięki generowane przez innych graczy lub otoczenie mogą zostać zagłuszone, co zdecydowanie przyczyni się do porażki. Pasywne tłumienie hałasu w słuchawkach BlackShark V2 jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji owalnych nauszników, których pluszowe poduszki zostały wypełnione pianką i pokryte sztuczną skórą.

Dzięki zastosowaniu oddychającej pianki memory foam nauszniki minimalizują również gromadzenie ciepła oraz pocenie się, zapewniając tym samym komfort użytkowania nawet podczas długich, intensywnych sesji gry.
Duża kompatybilność

Razer BlackShark V2 jest kompatybilny z każdym urządzeniem obsługującym gniazdo jack 3,5 mm, w tym z komputerami osobistymi, komputerami Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz wieloma urządzeniami mobilnymi. Dodatkowa karta dźwiękowa USB jest kompatybilna tylko z systemem Windows 10.

BlackShark V2 będzie dostępny od €109.99 (około 484 złote) na Razer.com oraz w sklepach autoryzowanych sprzedawców.


Dzisiaj ogłoszono również BlackShark V2 X, podstawową wersję zestawu, oferującą wiele funkcji pierwowzoru. Skierowana jest do graczy, dla których bardzo ważna jest także cena.BlackShark V2 X


BlackShark V2 X wykorzystuje nietytanową wersję przetworników TriForce 50 mm i może być podłączony tylko za pośrednictwem wejścia 3,5 mm jack. Co prawda tańszy zestaw jest pozbawiony karty dźwiękowej USB, ale wyposażono go w ten sam, co droższy model, mikrofon HyperClear Cardioid oraz  identyczne funkcje pasywnej redukcji szumów.

Za ten zestaw słuchawkowy trzeba będzie zapłacić od €69.99 (około 308 złotych) na Razer.com lub w sklepach autoryzowanych sprzedawców.

Źródło: Materiały Prasowe