Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami — na nowym urządzeniu zagramy już 19 listopada. Tymczasem, firma Sony zaprezentowała światu długo zapowiadany wygląd i działanie nowego interfejsu PS5. 
Pierwszym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest Control Center, dający nam szybki dostęp do najważniejszych funkcji konsoli. Wspomniany panel będzie przydatny gdy będziemy chcieli uruchomić konsolę uśpioną wcześniej w trakcie rozgrywki. Ponadto za jego pośrednictwem uzyskamy dostęp do list znajomych, kolejki gier pobieranych w tle oraz opcji zasilania.

Drugą zakładką jest Activities, które pozwoli nam na intuicyjną zmianę poziomu w grze. Pełne możliwości tych dwóch elementów interfejsu przedstawiono w poniższym materiale wideo, który Sony opublikowało na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube.
Interfejs nadchodzącej konsoli został zaprojektowany od nowa, ale swoją konstrukcją przypomina ten występujący w PS4. Oznacza to, że najprawdopodobniej wszyscy użytkownicy urządzenia poprzedniej generacji odnajdą się bez problemu w menu nowego sprzętu. 

Uwagę zwracają również karty dostępne podczas rozgrywki, pozwalają one na przeczytanie załączonej wiadomości od twórców skierowanych do graczy oraz ostatnie wykonane przez nas zapisy rozgrywki w postaci zrzutów ekranu lub nagrań wideo.
Można zauważyć również interesującą mechanikę, która na podstawie osiągniętych przez nas kamieni milowych podczas zabawy przewiduje ile w przybliżeniu czasu zajmie nam ukończenie konkretnego etapu rozgrywki lub zdobycie osiągnięcia.

Wiąże się to także z nową funkcjonalnością abonamentu PlayStation Plus — wszyscy subskrybenci otrzymają dostęp do oficjalnych poradników do gier.
W drugiej połowie materiału możemy przyjrzeć się również głównemu ekranowi konsoli oraz odświeżonej wersji sklepu PlayStation Store.