Microsoft pracuje nad wydaniem konsol nowej generacji – Xbox Series X oraz jej słabszej wersji Xbox Series S. Jak na razie poznaliśmy wszystkie specyfikacje tej pierwszej. Natomiast drugie urządzenie w całości zaprezentowane zostanie w następnych tygodniach. Niestety dokładna data nie jest jeszcze znana. Jednak redakcja zagranicznego portalu TweakTown zebrała wszystkie dotychczasowe informacje i złożyła je w jedną całość, dzięki czemu mamy już praktycznie wszystkie dane o tańszej wersji głównej konsoli Xbox.


- Według portalu, Xbox Series S charakteryzuje się mniejszą o 61% liczbą jednostek obliczeniowych od Xboxa Series X, przez co gry na niej będą działać w 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 1440p.

- Procesor w obu konsolach będzie ten sam (8-core Zen 2 CPU 3.8GHz)

- Tańsza wersja będzie miała o wiele słabszą kartę graficzną, oferującą 4 teraflopów mocy obliczeniowej, podczas gdy Xbox Series X otrzyma sprzęt o mocy aż 12 teraflopów.

- Słabsza wersja konsoli będzie mieć zaledwie 10GB pamięci RAM, natomiast główne urządzenie otrzyma o 6GB więcej.

- Konsola Xbox Series S nie będzie posiadała napędu. Otrzyma za to szybki dysk SSD. To właśnie dzięki tej zamianie, wersja ta ma być o wiele tańsza.

- Obie konsole, mimo swoich różnic będą dzielić bibliotekę gier.


Powyższe informacje potwierdził dziennikarz The Verge – Tom Warren i uzupełnił lukę w tabeli od TweakTown, w której brakowało jednej istotnej informacji. Dzięki jego postowi na Twitterze mamy już kompletną całość specyfikacji konsoli Xbox Series S.Poniżej możecie zobaczyć film przygotowany przez portal TweakTown:
źródło: tweaktown.com