Recenzenci z całego świata mieli już okazję zrobić pierwsze testy i porównania nowej karty graficznej produkcji Nvidia. Jak się okazuje, nowy podzespół w ofercie firmy z Santa Clara jest w stanie bez problemu obsłużyć najnowsze gry na najwyższych detalach.

Rozdzielczość 1440p (2K) nie stanowi najmniejszego problemu dla nowego modelu Ampere, jednak jeżeli chcielibyśmy grać w 4K przy 60 klatkach na sekundę to niestety, w niektórych tytułach należałoby rozważyć obniżenie nastaw graficznych. 
Jak twierdzą recenzenci, idealnym kompromisem jest połączenie Ray Tracingu oraz technologii DLSS. Wówczas omawiany model zapewni świetną płynność w wysokiej rozdzielczości z włączonym śledzeniem promieni, w wymagających produkcjach takich jak Control.

Niestety, najwyższe ustawienia graficzne przy włączonym pełnym śledzeniu promieni (bez DLSS) wciąż są wyzwaniem dla RTX 3080 - można odczuć, że ten segment Nvidia zarezerwowała dla topowego RTX 3090.
Jak można zauważyć w przytaczanych przez nas porównaniach, RTX 3080 jest o około 40-45% wydajniejszy niż RTX 2080 Ti oraz 60% szybszy niż RTX 2080 SUPER. Jeżeli chcielibyśmy porównać nowy model do oryginalnego RTX 2080, różnica sięgnęłaby nawet 70%.


Źródło: Gamespot


Jak widać, seria Ampere na razie nie rozczarowuje. Nowa propozycja od „zielonych” bez problemu jest w stanie zdeklasować poprzedni topowy model, RTX 2080 Ti. Jednak na ten moment zdecydowanie warto poczekać przede wszystkim na testy RTX 3090 oraz odpowiedź konkurenta, AMD.

Tymczasem, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi cenami nowych kart Nvidii, oraz naszymi materiałami dotyczącymi samego producenta.