Jak informowaliśmy niedawno, cena i wygląd Xbox Series S zostały dzisiaj potwierdzone przez Microsoft. Tymczasem, w serwisie Twitter wyciekł właśnie zwiastun tańszego wariantu konsoli. Materiał wideo rzuca trochę światła na nadchodzący sprzęt i przedstawia interesujące szczegóły. Na zapowiedzi można również dokładniej przyjrzeć się obudowie oraz nowemu kontrolerowi.


Jak widzimy na materiale, producent zapewnia, że dzięki temu, że pozbyto się napędu na płyty, Series S będzie prawie 60% mniejszy od droższego wariantu, Series X. Ponadto, konsola będzie wyposażona w specjalny dysk NVME SSD o pojemności 512 GB wspierający architekturę Xbox VelocityMicrosoft potwierdza, że nawet tańszy wariant urządzenia będzie w stanie obsłużyć rozgrywkę w rozdzielczości 1440p w płynności do 120 klatek animacji na sekundę.
Oprócz tego wyposażono sprzęt we wsparcie dla technologii DirectX Ray Tracing i zadbano o zachowanie bardzo niskiego opóźnienia. Ponadto, będzie możliwe skalowanie gier do rozdzielczości 4K oraz oglądanie multimediów w natywnym 4K. Gracze wykorzystają także technologię Zmiennego Cieniowania Pikseli (Variable Rate Shading) oraz Zmiennego Odświeżania Obrazu (Variable Refresh Rate).