Premiera next-genowej konsoli od giganta z Redmond odbędzie się już wkrótce, 10 listopada bieżącego roku. Nie dziwi więc, że producent dodatkowo podgrzewa atmosferę udostępniając nowe treści o nadchodzącym urządzeniu.

Właśnie w tym celu profil Xbox News udostępnił w serwisie Twitter intrygujące zdjęcie, na którym widnieją półki pewnego azjatyckiego sklepu, wypełnione Xbox Series.Udostępniona fotografia zdaje się wyraźnie sugerować, że nowe Xboksy są już w pełni gotowe na konsumentów, chociaż trzeba pamiętać, że konsole w pierwszej kolejności trafią do osób, które zakupiły je przedpremierowo. To jednak nie koniec ciekawych zabiegów marketingowych giganta z Redmond.

Na oficjalnym koncie rapera Snoop Dogga w serwisie Twitter pojawił się inny interesujący materiał, który został bardzo szybko usunięty z profilu artysty. Snoop Dogg w trakcie krótkiego filmiku prezentuje przedmiot, który wygląda niemal identycznie jak Xbox Series X.

Jednak jest pewien szczegół — raper otrzymał pełnowymiarową lodówkę, wykonaną w taki sposób, aby była dokładną repliką nadchodzącej konsoli. Artysta pochwalił się również tortem, wzorowanym na nowym urządzeniu. Jednak prezent od Microsoftu to coś więcej niż lodówka i słodki przysmak. Snoop Dogg otrzymał również złote łańcuchy z logiem Xboksa, pasujące do wizerunku rapera. Co prawda wpis szybko zniknął z oficjalnego profilu, ale wiele użytkowników zdążyło go zawczasu zapisać.

Jednym z nich był znany Wario64, którego post w serwisie Twitter skomentowało nawet konto marki Xbox — został wklejony popularny mem przedstawiający przestraszoną małpkę.

Jak się okazuje, Snoop Dogg nie był jedyną osobą, która może pochwalić się lodówką w tematyce nowego Xboksa. Podobny sprzęt zaprezentowała iJustine, popularna amerykańska twórczyni w serwisie YouTube postanowiła przedstawić swoim widzom proces odbioru i rozpakowania urządzenia.Co jest interesujące, oprócz tego, że sprzęt AGD wygląda po prostu jak monstrualnej wielkości Xbox, to został jeszcze zapakowany w takie samo pudełko (oczywiście dostosowane do rozmiaru lodówki) jak next-genowa konsola. 

Z tym wszystkim wiąże się także inna, niedawno udostępniona informacja. Jak wiadomo, Phil Spencer, szef marki Xbox, od początku procesu ujawniania szczegółów nowej konsoli wielokrotnie zapewniał, że obudowa Xbox Series X została zaprojektowana z myślą o maksymalnie wydajnym systemie chłodzenia.

Zapewnienia włodarza firmy zdaje się potwierdzać info grafika udostępniona przez profil Xbox News.Według wspomnianej grafiki i Richarda Leadbetter'a z serwisu Digital Foundry konsola jest cicha do tego stopnia, że wykonywanie pomiarów miernikiem dźwięku staje się bezsensowne.

Jak się zapewnia, Xbox Series podczas rozgrywki w Destiny 2 odgłosy pracy urządzenia powinny wtapiać się w naturalne dźwięki pomieszczenia. Podczas pracy konsola ma być ponoć tak cicha, jak szept.